Cakaj: Jemi në pritje për hapjen e konsullatës shqiptare në Bujanoc

20.12.2020 22:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Cakaj: Jemi në pritje për hapjen e konsullatës shqiptare në Bujanoc

Ushtruesi i detyrës së shefit të diplomacisë së Shqipërisë Gent Cakaj ka deklaruar se janë në pritje të përgjigjes pozitive për hapjen e konsullatës së përgjithshme shqiptare në Bujanoc.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se hapja e kësaj konsullate do të ndikojë në mbështetjen dhe forcimin e lidhjeve me shqiptarët e Luginës së Preshevës.

Postimi i plotë:

Bujanoc. Aty ku ende presim të marrim një përgjigje pozitive për të çelur Konsullatën e Përgjithshme të Republikës së Shqipërisë, për t’i shtrirë dorën e mbështetjes e për të forcuar lidhjen tonë me shqiptarët e gjithë Luginës.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Cakaj: Jemi në pritje për hapjen e konsullatës shqiptare në Bujanoc

Cakaj: Jemi në pritje për hapjen e konsullatës shqiptare në Bujanoc

Spahn: Vaksinat ekzistuese efektive kundër llojit të ri të koronavirusit

Spahn: Vaksinat ekzistuese efektive kundër llojit të ri të koronavirusit

Mediumi spanjoll i bën analize Kosovës, nga Muriqi, Rashica e deri te refuzimi i Adnan Januzajt

Mediumi spanjoll i bën analize Kosovës, nga Muriqi, Rashica e deri te refuzimi i Adnan Januzajt

Bomba e Alfred Cakos: Edi Rama është klonuar në SHBA, i vërteti ndodhet në…

Bomba e Alfred Cakos: Edi Rama është klonuar në SHBA, i vërteti ndodhet në…

Ganimete Musliu: Policia e Kosovës është ‘kapur’ nga LDK

Ganimete Musliu: Policia e Kosovës është ‘kapur’ nga LDK

Sulm raketor ndaj Ambasadës amerikane në Bagdad

Sulm raketor ndaj Ambasadës amerikane në Bagdad

Spahn: Lloji i ri koronavirusit në Britani s’është identifikuar ende në Gjermani

Spahn: Lloji i ri koronavirusit në Britani s’është identifikuar ende në Gjermani

OBSH thirrje vendeve anëtare të forcojnë kontrollin e koronavirusit në Evropë

OBSH thirrje vendeve anëtare të forcojnë kontrollin e koronavirusit në Evropë

Fluks i madh i bashkatdhetarëve drejt Kosovës

Fluks i madh i bashkatdhetarëve drejt Kosovës

Rukiqi tregon a do të ketë mbyllje për fundvit

Rukiqi tregon a do të ketë mbyllje për fundvit

Të padukshmit e Maqedonisë së Veriut

Të padukshmit e Maqedonisë së Veriut

Arrestohen dy persona të kërkuar në Podujevë

Arrestohen dy persona të kërkuar në Podujevë

Cakaj: Për Tribunale Ndërkombëtare e Gjykata Speciale ka nevojë Serbia, jo Kosova

Cakaj: Për Tribunale Ndërkombëtare e Gjykata Speciale ka nevojë Serbia, jo Kosova

E jashtëzakonshme: BE diskuton llojin e ri të virusit nga Britania e Madhe

E jashtëzakonshme: BE diskuton llojin e ri të virusit nga Britania e Madhe

​Kaos në bordin e avionit, pasagjeri me COVID-19 ndërron jetë (Foto)

​Kaos në bordin e avionit, pasagjeri me COVID-19 ndërron jetë (Foto)

PDK: Qeveria Hoti dështoi me sigurinë në vend, situata në duart e gangsterëve

PDK: Qeveria Hoti dështoi me sigurinë në vend, situata në duart e gangsterëve