Bytyçi nga PDK: Kurti e ktheu Kosovën ekonomikisht disa vite prapa

19.05.2020 20:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bytyçi nga PDK: Kurti e ktheu Kosovën ekonomikisht disa vite prapa

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avni Bytyçi ka thënë Qeveria Kurti për 100 ditë ka bërë 100 gabime, por gabimi më i pafalshëm është se e ka kthyer Kosovën ekonomikisht mbrapa së paku për disa vite, duke lënë kështu shumë qytetarë pa perspektivë e shtetin e Kosovës pa të ardhme të sigurt.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

Kaluan më shumë se dy muaj që kur u vendosën masat e Qeverisë për parandalimin e shpërndarjes së virusit Sars- CoV-2 në Kosovë.

Sektori privat u paralizua nga këto masa, por mbështetja ndaj tyre asnjëherë nuk erdhi. Pakoja e ashtuquajtur emergjente financiare e cila u prezantua nga Qeveria Kurti ishte e vonshme, e mangët dhe e pa zbatueshme.

Sot, mijëra vende të punës tanimë janë të humbura, humbjet financiare janë mbi 500 milionë për ekonominë e Kosovës, ndërsa rënia drejtë krizës ekonomike e financiare është paralajmëruar nga Banka Botërore, Zyra në Kosovë.

Kjo qeveri e shkarkuar, do të mbahet mend për 100 gabime për 100 ditë në qeverisje, dhe një gabim tjetër të pafalshëm se ka kthyer Kosovën ekonomikisht mbrapa së paku për disa vite, duke lënë kështu shumë qytetarë pa perspektivë e shtetin e Kosovës pa të ardhme të sigurt.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Koronavirusi ndikon në rënien e të hyrave në buxhetin e Maqedonisë së Veriut

Koronavirusi ndikon në rënien e të hyrave në buxhetin e Maqedonisë së Veriut

15 kamionë me mallra serbe u kthyen mbrapa – Serbia, Thaçi e BE-ja kërkojnë heqjen e reciprocitetit

15 kamionë me mallra serbe u kthyen mbrapa – Serbia, Thaçi e BE-ja kërkojnë heqjen e reciprocitetit

Vetëvendosje: Kërkon procesverbalet dhe transkriptet e Gjykatës Kushtetues

Vetëvendosje: Kërkon procesverbalet dhe transkriptet e Gjykatës Kushtetues

Pas statusit të Ramës, Kosova heq tarifën 22 euroshe për kamionat

Pas statusit të Ramës, Kosova heq tarifën 22 euroshe për kamionat

Vetëvendosje nuk e ka në plan t’ia kërkojë dorëheqjen Osmanit

Vetëvendosje nuk e ka në plan t’ia kërkojë dorëheqjen Osmanit

Thaçi kërkon të formohet sa më shpejt Qeveria Hoti

Thaçi kërkon të formohet sa më shpejt Qeveria Hoti

IKSHPK: Kujdes me ushqimin gjatë verës

IKSHPK: Kujdes me ushqimin gjatë verës

Gashi i LDK’së nuk beson se Thaçi do ta ketë një mandat tjetër për President

Gashi i LDK’së nuk beson se Thaçi do ta ketë një mandat tjetër për President

Lajiq: Për shkak të masave të Kosovës, kamionët e Serbisë po kthehen prapa

Lajiq: Për shkak të masave të Kosovës, kamionët e Serbisë po kthehen prapa

Të mërkurën seanca për votimin e Qeverisë Hoti

Të mërkurën seanca për votimin e Qeverisë Hoti

Kushtetuesja heq paragrafin 4 të nenit 95 të Kushtetutës në versionin final të aktgjykimit për dekretin

Kushtetuesja heq paragrafin 4 të nenit 95 të Kushtetutës në versionin final të aktgjykimit për dekretin

Pasi e pranuan aktgjykimin e Kushtetueses, LDK-ja mblidhet nesër

Pasi e pranuan aktgjykimin e Kushtetueses, LDK-ja mblidhet nesër

Haziri: Kemi aktivizuar të gjitha shërbimet e parapara me pakon e tretë të lehtësimit të masave

Haziri: Kemi aktivizuar të gjitha shërbimet e parapara me pakon e tretë të lehtësimit të masave

OAK kërkon të largohet tarifa për dezinfektim ose të mbulohet nga shteti

OAK kërkon të largohet tarifa për dezinfektim ose të mbulohet nga shteti

Reciprociteti: Sot 11 maune me mallra serbe nuk u lejuan të hyjnë në Kosovë

Reciprociteti: Sot 11 maune me mallra serbe nuk u lejuan të hyjnë në Kosovë

Presidenti njofton se do të mbajë konferencë për media në ora 16:00

Presidenti njofton se do të mbajë konferencë për media në ora 16:00