Bytyçi: Albin Kurti nuk e ka hallin te pandemia e tek qytetarët, por te takimet që i do me Vuçiqin

15.03.2020 19:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bytyçi: Albin Kurti nuk e ka hallin te pandemia e tek qytetarët, por te takimet që i do me Vuçiqin

Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi, ka kritikuar ashpër kryeparlamentaren Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti, për mënytën e menachimit të seancës plenare ku u miratua buxheti dhe rezoluta e dialogut, mbrapa shpinës së partive opozitare.

Nëpërmjet njē deklarate në faqen e tij në Facebook, Bytyçi tha se kryeministri Albin Kurti po kërkon falje për mashtrimet që vet u përpoq ditë më parë t’ia bëjë qytetarëve dhe partnerit strategjik, SHBA-së për çështjenne taksës.

Deklarata e plotë e Avni Bytyçi:

Vjosa Osmani, Kryeparlamentarja klandestine, në mënyrë klandestine e kaloi buxhetin dhe një rezolutë politike me një seancë klandestine.

Pra, ajo e tradhtoi mirëbesimin e opozitës duke na mashtruar që të largohemi nga seanca, për t’u kthyer prapë në seancë për ta votuar buxhetin në lexim të parë e për ta kaluar një rezolutë.

Albin Kurti një njeri që nuk e mban fjalën, po kërkon falje për gënjeshtrat e tij që po i përsërit në vazhdimësi. I pa besë, i pa sinqertë dhe mashtrues, Kryeministri në rrethanat pothuajse të karantinës shtetërore, duke keqpërdorur situatën, kontrabandoi një buxhet të keq dhe miratoi një rezolutë që thotë se ai duhet të bëj dialog me Vuçiqin.

Qeveria Kurti nuk e ka hallin te qytetari e as te buxheti, e aq më pak te pandemia, por më shumë te takimi me Vuçiqin!

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ahmeti: Po më shqetësojnë daljet e shumëta të qytetarëve në Prishtinë

Ahmeti: Po më shqetësojnë daljet e shumëta të qytetarëve në Prishtinë

I’a shohin sherrin 12 të infektuarve të Kamenicës, 69 personat që janë listë për t’u testuar nga koronavirus

I’a shohin sherrin 12 të infektuarve të Kamenicës, 69 personat që janë listë për t’u testuar nga koronavirus

Në kabinetin e tij Albin Kurtit, emëron Këshilltar Politik Nenad Rashiqin

Në kabinetin e tij Albin Kurtit, emëron Këshilltar Politik Nenad Rashiqin

Dumnica në protestë

Dumnica në protestë

Në Angli, të infektuar nga koronavirus, vdes nëna në banesë, ndërsa djali është duke luftuar

Në Angli, të infektuar nga koronavirus, vdes nëna në banesë, ndërsa djali është duke luftuar

SHBA: Kemi rritje në 6 milionë të përfutuesve të papunësisë në kohë që po kalojmë nga koronavirusi

SHBA: Kemi rritje në 6 milionë të përfutuesve të papunësisë në kohë që po kalojmë nga koronavirusi

Bislimi pas ankesave të qytetarëve: Këto masa janë pjesë e pakos emergjente fiskale

Bislimi pas ankesave të qytetarëve: Këto masa janë pjesë e pakos emergjente fiskale

Komuna e Kumanovës: Na izoloni në karantinë tërë qutetin

Komuna e Kumanovës: Na izoloni në karantinë tërë qutetin

24 orëve të fundit, në Britani të Madhe humbën jetë 569 persona nga koronavirusi

24 orëve të fundit, në Britani të Madhe humbën jetë 569 persona nga koronavirusi

​Vetëm për 24 orë në Serbi, 111 raste të reja me coronavirus

​Vetëm për 24 orë në Serbi, 111 raste të reja me coronavirus

Kollçaku: Letra e presidentit për mandatarin në kundërshtim me Kushtetutën, është grabitje e pushtetit

Kollçaku: Letra e presidentit për mandatarin në kundërshtim me Kushtetutën, është grabitje e pushtetit

Ministria e Financave: Kanë të drejtë mediet në “Pakon Emergjente Fiskale” nëse operojnë si biznese

Ministria e Financave: Kanë të drejtë mediet në “Pakon Emergjente Fiskale” nëse operojnë si biznese

Qeveria Rama: Pezullohen pagesat e qirave për biznesin dhe individët që kanë ndaluar punën nga Coronavirusi në Shqipëri

Qeveria Rama: Pezullohen pagesat e qirave për biznesin dhe individët që kanë ndaluar punën nga Coronavirusi në Shqipëri

Thaçi: LVV, propozoje mandatarin e ri për formimin e Qeverisë

Thaçi: LVV, propozoje mandatarin e ri për formimin e Qeverisë

Të prekurit me koronavirus nga Miradia e Ulët janë në gjendje të mirë shëndetësore

Të prekurit me koronavirus nga Miradia e Ulët janë në gjendje të mirë shëndetësore

Rrëzimi i qeverisë, Thaçi flet për hapat që do t’i ndërmarrë

Rrëzimi i qeverisë, Thaçi flet për hapat që do t’i ndërmarrë