Buzëqesh Conte, rikthehen të dëmtuarit, Interi i plotë ndaj Napolit!

30.12.2019 22:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Buzëqesh Conte, rikthehen të dëmtuarit, Interi i plotë ndaj Napolit!

Antonio Conte e kishte thënë që më herët që Interi i tij duhet të sforcohej shumë deri në Krishtlindje sepse në 2020-ën do të kemi të bëjmë me një tjetër Inter.

Në fakt ndryshimi vihet re që në dy ditët të stërvitjes pas pushimeve. Në fushë bashkë me lojtarët që mbyllën 2019-ën janë parë edhe disa fytyra që ishin harruar për ca kohë, si Alexis Sanchez e Nicolo Barella.

Sulmuesi kilian dhe mesfushori i kombëtares italiane kanë lënë pas dëmtimet respektive dhe për të dytën ditë radhazi janë stërvitur bashkë me grupin e futbollistëve. Edhe Stefano Sensi i cili luajti 20 minuta në takimin ndaj Genoas po rigjen formën e tij optimale dhe është stërvitur rregullisht me grupin.

Si Sensi ashtu edhe Sanchez e Barella do të jenë gati për ndeshjen e 6 janarit ndaj Napolit në San Paolo tre lojtarë që shikohen si blerje të reja nga Antonio Conte në pritje të ndonjë dhurate nga merkato.

Por nëse aktivizimi i Sensit dhe i Barellës pritet të jetë i menjëhershëm ndaj të kaltërve, kilianit Sanchez do t’i duhet edhe pak kohë për të zbritur rregullisht në fushë, pasi vjen nga një dëmtim i rëndë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

12 klubet e Superligës rezultojnë negativ në koronavirus, gati për rikthimin e garës

12 klubet e Superligës rezultojnë negativ në koronavirus, gati për rikthimin e garës

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

“La Liga do të përfundonte nëse Real Madridi do të ishte lider”

“La Liga do të përfundonte nëse Real Madridi do të ishte lider”

Kush është Arbër Bytyqi, futbollisti shqiptar?

Kush është Arbër Bytyqi, futbollisti shqiptar?

Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Mbappe lëvdon Reds dhe trajnerin Klopp

Mbappe lëvdon Reds dhe trajnerin Klopp

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet