Busquets këkon të luajë në El Clasico

21.03.2015 13:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Busquets këkon të luajë në El Clasico

Mesfushori i Barcelonës, Sergio Busquets është duke kërkuar me ngulm që të luajë në El Clasicon e së dielës kundër Real Madridit, pas rikuperimit nga lëndimi.

Spanjolli u lëndua në ndeshjen e kthimit ndaj Villarealit në Kupën e Mbretit, ndërsa siq shkruajnë mediat spanjolle Busquets është rikuperuar plotësisht nga lëndimi. Megjithatë, Luis Enrique pritet që të mos e inkuadrojë lojtarin që nga minuta e parë, pasi që kjo do të ishte rrezik për përfaqësuesin e kombëtares spanjolle./veqsport.com/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


La Liga: Njoftojmë se klubet po rikthehen në stërvitje

La Liga: Njoftojmë se klubet po rikthehen në stërvitje

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Arthur Melo: Faleminderit për interesimin e Juventusit

Arthur Melo: Faleminderit për interesimin e Juventusit

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Zbulohet gjithçka në Angli

Zbulohet gjithçka në Angli

Griezmann, Coutinho, Pochettino… Newcastle kërkon lavdinë

Griezmann, Coutinho, Pochettino… Newcastle kërkon lavdinë

Unitedi e nxjerr Pogban në shitje

Unitedi e nxjerr Pogban në shitje

Barcelona rivalizon Realin

Barcelona rivalizon Realin

Bale dhuron 500 mijë funta në spitalin ku ka lindur për të ndihmuar në betejën ndaj koronavirusit

Bale dhuron 500 mijë funta në spitalin ku ka lindur për të ndihmuar në betejën ndaj koronavirusit

Zvicra në alarm: Talenti i Baselit pritet t’i bashko

Zvicra në alarm: Talenti i Baselit pritet t’i bashko

UEFA: Liga e Kampionëve zhvillohet dhe të përfundojë brenda muajit gusht

UEFA: Liga e Kampionëve zhvillohet dhe të përfundojë brenda muajit gusht

Tifozët e përzgjedhur si më të mirët në aspektin e mysafirëve në një votim online në Ligën Premier

Tifozët e përzgjedhur si më të mirët në aspektin e mysafirëve në një votim online në Ligën Premier

Finalja e Champions League planifikohet të luhet më 29 gusht

Finalja e Champions League planifikohet të luhet më 29 gusht

Maddisonin zëvendësues i Modricit

Maddisonin zëvendësues i Modricit

Rrëfimi i tenistit ukrainas: Më ofruan ryshfet, nuk i tregova emrat prej frikës

Rrëfimi i tenistit ukrainas: Më ofruan ryshfet, nuk i tregova emrat prej frikës

Thyen karantinën për të luajtur futboll në pyllin e Sodës, ndëshkohen 10 “lojtarët”! E pëson edhe një polic

Thyen karantinën për të luajtur futboll në pyllin e Sodës, ndëshkohen 10 “lojtarët”! E pëson edhe një polic