Bursa e shquar e kriptomonedhave zgjerohet në 100 vende të botës

14.05.2019 22:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bursa e shquar e kriptomonedhave zgjerohet në 100 vende të botës

Bursa e njohur e kriptomonedhave Coinbase lajmëroi se tregtimi i kriptomonedhave tashmë është i disponueshëm në 100 vende të botës pasi shtoi mbështetje për 50 shtete të reja.

Lajmi erdhi ditën e sotme ndërsa kompania zgjeroi disponueshmërinë edhe për monedhën e saj në 85 vende të botës. Ky ekspansion vlen për Coinbase dhe Coinbase Pro.

Vitin e kaluar Coinbase ishte i disponueshëm në vetëm 32 vende të botës ndërsa me lajmin e sotëm kjo shifër shkon në 103 vende të botës.

50 vendet e reja janë të listuara mëposhtë: “Angola, Armenia, Aruba, Bahama, Bahrein, Barbados, Benin, Bermuda, Botsvana, Brazil, Ishujt Virgin, Brunei, Kamerun, Ishujt Kajman, Kostoa Rika, Kuaraçao, Republika Domenikane, Ekuador, El Salvador, Gana, Guatemala, Honduras, Xhamaika, Jordania, Kazakistan, Kenia, Kuvajt, Kirgistan, Makau, Maldive, Ishujt Mauritius, Mongolia, Mali i Zi, Namibia, Nepal, Nikaragua, Oman, Panama, Paraguaj, Ruanda, Serbia, Afrika e Jugut, Tajvan, Trinidad Tobago, Tunizia, Turqia, Uganda, Uruguaj, Uzbekistan, Zambia”.

Është e qartë se Coinbase po përpiqet të zgjerojë prezencën në mbarë globin por situata nuk ka qenë kaq pozitive për asetet dixhitale në 12 muajt e fundit.

Në fillim të muajit Prill pas dimrit të kriptomonedhave Coinbase largoi 30 punonjës. Megjithatë në Dhjetor kompania tha se do të shtonte edhe 30 kriptomonedha të tjera përfshirë EOS dhe XRP për tregtim.

Ekspansioni i Coinbase i bashkohet radhëve të bursave të tjera që po zgjerohen globalisht si Binance. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)