Burri nga Maryland fitoi dy herë në lotari duke përdorur datën e vdekjes së nënës

08.02.2019 03:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Burri nga Maryland fitoi dy herë në lotari duke përdorur datën e vdekjes së nënës

Një burrë nga Maryland i SHBA-ve ka përdorur një strategji interesante kur luajti numrat fitues në lotari, që i ndihmuan atij të merr me vete çmimin prej 10 mijë dollarëve për herë të dytë brenda disa muajve.

“Kam luajtur me numrat e njëjtë sikurse gjatë muajit gusht”, ka deklaruar 58-vjeçari nga Severna Park, kanë njoftuar zyrtarët e lotarisë së Maryland-it, transmeton Telegrafi.

Ai ka pranuar se si gjatë herës së parë kishte fituar në gusht të vitit të kaluar, duke përdorur kështu datën e vdekjes së nënës së tij, kurse biletën e kishte paguar një dollarë e me të ka arritur t’i fitojë 10,146 dollarë.

Ai luajti edhe disa herë pasi fitoi këtë shumë duke përdorur kombinime të ndryshme, që përfaqësonin data të rëndësishme në jetën e nënës së tij të ndjerë.

Por, kur ata numra nuk dolën të jenë fitues, ai përdori numrat e njëjtë që i kishte përdorur në gusht, dhe fitoi po të njëjtën shumë 10,146 dollarë.

Ai tani planifikon që gjysmën e parave të fituara t’ia japë të bijës, e tjerat t’i investojë në renovimin e shtëpisë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova

Mozzik publikon pamje pas tërmetit në Kroaci: Bëhu i fortë Zagreb

Mozzik publikon pamje pas tërmetit në Kroaci: Bëhu i fortë Zagreb