Burri lyen me benzinë dhe i vendos flakën një të pastrehu

17.04.2020 06:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Burri lyen me benzinë dhe i vendos flakën një të pastrehu

Një burrë në Kaliforni leu me benzinë dhe më pas i vendosi flakën një të pastrehu, shkruajnë mediat e huaja.

Ngjarja e tmerrshme ndodhi në zonën “Snta Ana” të Kalifornisë dhe e gjitha është regjistruar nga karmat e sigurisë së bizneseve përreth. Në video, shikohet një burrë i pastrehë i ulur para një qepeni të mbyllur, në zonën e njohur ndryshe si Brodëay. Ndërkohë në atë moment afrohet me biçikletë, 45 vjeçari i identifikuar si Adrian Herrera, i cili lyen me benzinë burrin dhe më pas me anë të një çakmaku i vendos flakën.

Ndërkaq, një kalimtar pa burrin e përfshirë nga flakët dhe njoftoi menjëherë policinë. Pasi u dërgua në spital u mësua se i lënduari kishte pësuar djegie të shkallës së parë, të dytë dhe të tretë. Megjithatë edhe pas ndërhyrjes së mjekëve gjendja e tij vijon të jetë kritike. Ndërsa, sulmuesi Herrera, arriti që të arratiset nga vendi i ngjarjes ditën që ndodhi krimi, por pas këqyrjes së kamerave të sigurisë policia bëri të mundur arrestimin e tij. Tashmë ai akuzohet për zjarrvënie të qëllimshme dhe tentativë vrasje, shkruajnë mediat e huaja./tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Mjekët në Gjermani vijojnë të pozojnë nudo në shenjë proteste për mungesën e mjeteve mbrojtëse (Fotot)

Mjekët në Gjermani vijojnë të pozojnë nudo në shenjë proteste për mungesën e mjeteve mbrojtëse (Fotot)

Rusi/ 35 vjeçarja vret shoqen e saj, pjesët e trupit të viktimës përfundojnë në ushqim për qentë

Rusi/ 35 vjeçarja vret shoqen e saj, pjesët e trupit të viktimës përfundojnë në ushqim për qentë

Policia e interviston Gold AG për shkak të këngës së fundit

Policia e interviston Gold AG për shkak të këngës së fundit

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Njerku i kapi duke kryer marrëdhënie intime, 16 vjeçarja dhe i dashuri punësuan dikë për ta vrarë

Njerku i kapi duke kryer marrëdhënie intime, 16 vjeçarja dhe i dashuri punësuan dikë për ta vrarë

Ina: Përjetova gjendje shoku, kur Geri doli në takim me Antonetën (Foto)

Ina: Përjetova gjendje shoku, kur Geri doli në takim me Antonetën (Foto)

Griezmann, Coutinho, Pochettino… Newcastle kërkon lavdinë

Griezmann, Coutinho, Pochettino… Newcastle kërkon lavdinë

Ja çka i ndërtoi gruas së tij!

Ja çka i ndërtoi gruas së tij!

Arrestohet punonjësja e supermarketit që falsifikoi testin e koronavirusit për t’iu shmangur punës

Arrestohet punonjësja e supermarketit që falsifikoi testin e koronavirusit për t’iu shmangur punës

Sallata 3 ngjyrëshe, më e shëndetshmja e stinës

Sallata 3 ngjyrëshe, më e shëndetshmja e stinës

Kamomil, qumësht dhe kanellë, kura natyrale që shëron trupin tuaj

Kamomil, qumësht dhe kanellë, kura natyrale që shëron trupin tuaj

Bale dhuron 500 mijë funta në spitalin ku ka lindur për të ndihmuar në betejën ndaj koronavirusit

Bale dhuron 500 mijë funta në spitalin ku ka lindur për të ndihmuar në betejën ndaj koronavirusit

Si u njoh me bashkëshorten, Lyrical Son: Në fillim e shihja si fëmijë! (Video)

Si u njoh me bashkëshorten, Lyrical Son: Në fillim e shihja si fëmijë! (Video)