Burnley “turpëron” “Djajtë e Kuq”, zgjohen Leicesteri dhe Tottenhami

22.01.2020 23:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Burnley “turpëron” “Djajtë e Kuq”, zgjohen Leicesteri dhe Tottenhami

Manchester United “turpërohet” në “Old Trafford” (0-2) nga Burnley, duke mos përfituar nga ndalesa e Chelsea-t në derbin e Londrës me Arsenalin (2-2).

“Djajtë e Kuq” pësuan nga një gol në çdo pjesë, pa mundur ta tundnin rrjetën e kundërshtarit, në një sfidë që konsiderohej e lehtë në letër, por që në realitet rezultoi një makth i vërtetë.

Në minutën e 39-të, një top i gjatë i hedhur në zonën gjeti kokën e Mee, i cili nxori në pozicion gjuajtje Wood fare pranë zonës së portierit, me de Gean që nuk mund të bënte asgjë, 0-1.

Në të 56’ erdhi goli i dytë i skuadrës mike, pas një kombinimi fantastik, që u përmbyll me “perlën” e Rodriguez që përfundoi në trekëndësh.

Leicester City la pas krizën e rezultateve të ndeshjeve të fundit me një sukses të thellë 4-1 përballë West Hamit në “King Power Stadium”. “Dhelprat” dominuan gjatë gjithë lojës, ndonëse në një moment goli i shënuar me penallti nga Noble, për rezultatin e përkohshëm 2-1, e lëkundi për një moment besimin tek ekipi i drejtuar nga Brendan Rodgers.

Në pjesën e parë për Leicesterin shënuan Barnes dhe Pereira dhe menjëherë pas shkurtimit të diferencës nga West Hami spikati me një dygolësh Perez, që vulosi rezultatin përfundimtar 4-1.

Buzëqesh pas 4 rezultateve jo të mira Jose Mourinho, pasi Tottenhami, që ai drejton, fitoi 2-1 përballë Norwichit.

Dele Alli dhe Son Heung-min shënuan në çdo pjesë, ndërsa penalltia e shndërruar në gol nga Pukki i vlejti vetëm për statistikë ekipit mik./tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Tepër seksi në diell, Oriola Marashi “shkrin” edhe Instagramin! (Foto)

Tepër seksi në diell, Oriola Marashi “shkrin” edhe Instagramin! (Foto)

Karantinë dita e 20/ Po bënte ushtrime në shtëpi, i bie dera në kokë dhe… (Foto)

Karantinë dita e 20/ Po bënte ushtrime në shtëpi, i bie dera në kokë dhe… (Foto)

Chloe Ferry i bashkohet “turmës”, nuk lë pa postuar… (FOTO)

Chloe Ferry i bashkohet “turmës”, nuk lë pa postuar… (FOTO)

Teknologjia 5G trendi më i ri në botë

Teknologjia 5G trendi më i ri në botë

“Ose vendosni maska ose do të njoftoj policinë”, plas grushti në supermarket

“Ose vendosni maska ose do të njoftoj policinë”, plas grushti në supermarket

“Dashuria nuk njeh koronavirus”/ Foto prekëse, 92-vjeçari i lyen flokët bashkëshortes

“Dashuria nuk njeh koronavirus”/ Foto prekëse, 92-vjeçari i lyen flokët bashkëshortes

E izoluar me të dashurin, Dua Lipa reflekton: Koronavirusi ishte një “thirrje zgjimi”!

E izoluar me të dashurin, Dua Lipa reflekton: Koronavirusi ishte një “thirrje zgjimi”!

2.4 miliardë euro për të ndihmuar klubet nga FIFA

2.4 miliardë euro për të ndihmuar klubet nga FIFA

Conte dhe futbollistët pranojnë uljen e pagave tek Interi

Conte dhe futbollistët pranojnë uljen e pagave tek Interi

Arbenita e bllokuar në Londër: Nuk mund të takoj Feron!

Arbenita e bllokuar në Londër: Nuk mund të takoj Feron!

Modeli shqiptar i martuar me miliarderen kineze: Do të sjellim 200 000 maska për doktorët

Modeli shqiptar i martuar me miliarderen kineze: Do të sjellim 200 000 maska për doktorët

Nga Italia, Lorik Cana ka një mesazh për studentët e Kosovës

Nga Italia, Lorik Cana ka një mesazh për studentët e Kosovës

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt