Brenda letrës me numrin ‘8’ është fshehur dhe një tetëshe tjetër, kur ta vëreni e keni të pamundur të mos e shihni (Foto)

21.11.2018 17:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Brenda letrës me numrin ‘8’ është fshehur dhe një tetëshe tjetër, kur ta vëreni e keni të pamundur të mos e shihni (Foto)

Ndjekësit e rrjetit social Twitter, kanë mbetur si të humbur kur fillimisht është shfaqur një letër me tetë diamante dhe në të thuhej se brenda saj formohen tri ‘8’-she.

Anglezi nga Liverpuli i njohur vetëm si Plink, ka thënë se në mes të shenjave që njihen si diamante, krijohet edhe një tetëshe tjetër, transmeton Telegrafi.

“Sa vjeçar keni qenë, kur e keni parë se brenda është edhe një ‘8’ tjetër”, ishte komenti që e shoqëronte imazhin, që menjëherë u bë viral.

Letra e zakonshme

Bazuar në pyetjen që bëri ai, duket se kjo është shumë e vjetër, megjithëse komentuesit nuk mendonin njëjtë. “Unë tani e pashë se çfarë formohet brenda, sa vjeçar do duhej të jem” si dhe “si kam luajtur letra, pa e ditur këtë element” ka qenë një koment tjetër.

Numri që shfaqet në mes

Duket se kjo është në mesin e atyre formësimeve të çuditshme, që kur të vërehen njëherë, është e pamundur të mos shihen dhe gjithnjë bien në sy. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


De Laurentiis do ta kthente Cavanin në fund të sezonit me parametrat zero

De Laurentiis do ta kthente Cavanin në fund të sezonit me parametrat zero

Brenda letrës me numrin ‘8’ është fshehur dhe një tetëshe tjetër, kur ta vëreni e keni të pamundur të mos e shihni (Foto)

Brenda letrës me numrin ‘8’ është fshehur dhe një tetëshe tjetër, kur ta vëreni e keni të pamundur të mos e shihni (Foto)

E thonë studiuesit: Kulla e Pizës ka humbur 4 centimetra të anësisë së saj

E thonë studiuesit: Kulla e Pizës ka humbur 4 centimetra të anësisë së saj

Një prodhues i panjohur ka krijuar një kopje fallco të portofolit Trezor One

Një prodhues i panjohur ka krijuar një kopje fallco të portofolit Trezor One

Santosi po bisedon me Interin për Gabigol

Santosi po bisedon me Interin për Gabigol

AKEP tërhiqet nga analiza e tregut celular

AKEP tërhiqet nga analiza e tregut celular

Lorik Cana: Urime dardanëve për fitoren dhe lojën fantastike

Lorik Cana: Urime dardanëve për fitoren dhe lojën fantastike

Nicole Scherzinger i bashkohet fushatës për të drejtat e fëmijëve nga ‘UNICEF’

Nicole Scherzinger i bashkohet fushatës për të drejtat e fëmijëve nga ‘UNICEF’

Një fshat në Itali kap në 10 ditë 58,000 drejtues makinash që shkelnin limitet e shpejtësisë

Një fshat në Itali kap në 10 ditë 58,000 drejtues makinash që shkelnin limitet e shpejtësisë

Çifti mashtron vdekjen në sekondën e fundit, për pak centimetra i shpëtuan përplasjes së veturës (Video)

Çifti mashtron vdekjen në sekondën e fundit, për pak centimetra i shpëtuan përplasjes së veturës (Video)

Cristiano Ronaldo nuk do të shkojë në ceremoninë e ndarjes së çmimit ‘Topi i Artë’

Cristiano Ronaldo nuk do të shkojë në ceremoninë e ndarjes së çmimit ‘Topi i Artë’

Kosova në vazon e pestë, Shqipëria në të katërtën për shortin e eliminatoreve të Euro 2020

Kosova në vazon e pestë, Shqipëria në të katërtën për shortin e eliminatoreve të Euro 2020

Dua Lipa ndryshon emrin për nder të fushatës së ‘UNICEF’

Dua Lipa ndryshon emrin për nder të fushatës së ‘UNICEF’

Linkedin bëhet rrjeti social i radhës që “vjedh” Snapchat Stories

Linkedin bëhet rrjeti social i radhës që “vjedh” Snapchat Stories

Lopetegui i vetofrohet SHBA-ve, amerikanët preferojnë Berhalterit

Lopetegui i vetofrohet SHBA-ve, amerikanët preferojnë Berhalterit

Fitoi çmimin e parë në Kampionatin e Magjisë, mahniti të gjithë me ‘zhdukjen’ e letrave (Video)

Fitoi çmimin e parë në Kampionatin e Magjisë, mahniti të gjithë me ‘zhdukjen’ e letrave (Video)