Brenda ilixhes japoneze që është braktisur para 20 vitesh (Video)

20.04.2019 16:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Brenda ilixhes japoneze që është braktisur para 20 vitesh (Video)

Bob Thissen nga Holanda, është eksploruesi urban që ka hyrë brenda një ilixhe japoneze, që është braktisur para 20 vitesh dhe gjithçka është vjetruar me kohë.

Hachijo Hot Spring Hotel që ndodhet në brigjet e Tokios së Japonisë, dikur ishte një ndërtesë luksoze dhe shumë e dëshiruar, por investitorët bankrotuan sepse nuk arritën t’i përfitojnë para e shumta që u investuan në të, transmeton Telegrafi.

Për pasojë, gjithçka mbeti si ishte, teksa u mbyll para dy dekadash.

Mirëpo, koha e ka bërë të vetën dhe stuhitë me erë dhe shi, thyen xhamat dhe uji që depërtoi prej tavanit, shkatërroi enterierët.

Mobilet ende qëndrojnë ku ishin, bashkë me shumë pajisje teknologjike, që tashmë janë jashtë funksionit. Pishinat e shumta, që sikur mbusheshin me ujin e nxehtë natyral, tani janë përplot alga dhe barishte të rritura aty.

Derisa panelet e tavanit janë shembur, kanë rënë edhe telat e rrymës, mbi shumë konsola të video-lojërave, madje edhe mbi një piano që është mbuluar nga pluhuri.

Ndërtimi i objektit duket se ka kushtuar shumë, po ashtu edhe kompletimi me elementet më moderne, por braktisja e ka bërë jo funksional. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)