Brazili e turpëron Perunë dhe e fiton grupin në Kupën e Amerikës

22.06.2019 23:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Brazili e turpëron Perunë dhe e fiton grupin në Kupën e Amerikës

Brazili u kualifikua nga faza e grupeve të Kupës së Amerikës si fitues i Grupit A, pasi e turpëroi Perunë me rezultat 5:0 në ndeshjen e fundit të kësaj faze.

Kombëtares së Brazilit i duhej fitorja në ndeshjen kundër Perusë për ta zënë vendin e parë në Grupin A – ku garuan edhe Venezuela, Peru dhe Bolivia – dhe djemtë e Tites e bënë pikërisht këtë gjë.

Golat për Brazilin i shënuan Casemiro (12’), Roberto Firmino (19’), Everton Soares (32’), Dani Alves (53’) dhe Ëillian (90’).

Rezultati në këtë ndeshje mund të kishte qenë edhe më i thellë, mirëpo Gabriel Jesus e humbi penalltinë e akorduar në minutat e fundit të ndeshjes. Portieri Pedro Gallese, i cili gjatë ndeshjes i bëri disa gabime, e priti goditjen e tij.

Tani, Brazili do të garojë në fazën e 1/8 të finales së Kupës së Amerikës, e cila këtë edicion po zhvillohet pikërisht në Brazil.

Megjithatë, Kombëtares “Selecao” do t’i mungojë edhe më tutje ylli i skuadrës, Neymar, i cili pësoi lëndim të rëndë në fazën përgatitore për Kupën e Amerikës.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve