Bota pp lufton kundër pandemisë Koronavirus, ndërsa 25 të rinjë britanikë organizojnë nejë me muzikë në shpi!

30.03.2020 09:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bota pp lufton kundër pandemisë Koronavirus, ndërsa 25 të rinjë britanikë organizojnë nejë me muzikë në shpi!

Policia britanike është detyruar të ndërpresë një aheng në Derbishire, ku kanë marrë pjesë 25 të rritur  dhe fëmijë, në kohën kur qeveria u ka  bërë thirrje të shmangin tubimet për ta luftuar coronavirusin, raporton Sky News.

Policia në Derbishire ka njoftuar se kanë mbetur të shokuar kur në një adresë të caktuar kanë hasur në një grup prej 25 personave të rritur dhe fëmijë, që kishin marrë pjesë në një aheng (karaoke), transmeton Telegrafi.

Ata kanë publikuar në Twitter fotografitë nga ahengu duke pranuar se pjesëmarrësit janë larguar nga objekti, kurse nikoqiri që ka organizuar këtë tubim pritet të ballafaqohet me drejtësinë.

“Është e qartë që njerëzit po vazhdojnë të mos respektojnë këshillat dhe rregullat e vëna ngas qeveria”, thuhet në postimin e policisë angleze.

Ahengu është organizuar në javën e parë, kur vendi vendosi për bllokim total si preventivë për ta luftuar përhapjen e epidemisë së coronavirusit.

Britanikët janë urdhëruar të qëndrojnë nëpër shtëpitë e tyre për të paktën tri javë, përveq nëse patjetër duhet të dalin jashtë për të kryer ndonjë punë.

Në anën tjetër policët janë të obliguar të kontrollojnë dhe sigurohen që masat e vëna nga qeveria do të respektohen, kurse shkelësit e tyre mund të dënohen edhe me shuma të majme të parave.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Data e zgjedhjeve, peng i pandemisë në Maqedoninë e Veriut

Data e zgjedhjeve, peng i pandemisë në Maqedoninë e Veriut

Qeveria heq karantinën për Klinën, Vitinë e Malishevën

Qeveria heq karantinën për Klinën, Vitinë e Malishevën

Mbi 1 milion euro janë mbledhur taksa nga importi i mallrave nga Serbia, që nga reciprociteti

Mbi 1 milion euro janë mbledhur taksa nga importi i mallrave nga Serbia, që nga reciprociteti

Skenarët e mundshëm të krizës

Skenarët e mundshëm të krizës

Emini: Krijimi i qeverisë Hoti ka shumë gjasë të sjellë destabilizim

Emini: Krijimi i qeverisë Hoti ka shumë gjasë të sjellë destabilizim

Jovic pranon ofertën e Milanit, “topi” kalon te Real Madrid

Jovic pranon ofertën e Milanit, “topi” kalon te Real Madrid

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

Kurti: Aryeja e dërgimit të kërkesës për opinion në Komisionin e Venedikut

Kurti: Aryeja e dërgimit të kërkesës për opinion në Komisionin e Venedikut

Efektet e distancimit social – ndikimi në aspektin psikologjik dhe menaxhimi i tyre

Efektet e distancimit social – ndikimi në aspektin psikologjik dhe menaxhimi i tyre

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ismaili: Tendencat autoritare të Qeverisë Kurti duhet të ndalen

Ismaili: Tendencat autoritare të Qeverisë Kurti duhet të ndalen

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kadrijaj: Haxhiu dhe Vitia po merren me trafikime testesh dhe njerëzish

Kadrijaj: Haxhiu dhe Vitia po merren me trafikime testesh dhe njerëzish

Heshtja e ndërkombëtarëve 21 vjet pas lufte, është amnisti për këto krime

Heshtja e ndërkombëtarëve 21 vjet pas lufte, është amnisti për këto krime

Kurti: Bisedova në telefon me përfaqësuesit e Sanxhakut, folëm rreth gjendjes së koronavirusit

Kurti: Bisedova në telefon me përfaqësuesit e Sanxhakut, folëm rreth gjendjes së koronavirusit

Tri figura të larta të LDK-së të pakënaqur me koalicionin në ardhje

Tri figura të larta të LDK-së të pakënaqur me koalicionin në ardhje