Bosi i Huawei kundër një kundërpërgjigje Kineze ndaj Apple

28.05.2019 00:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bosi i Huawei kundër një kundërpërgjigje Kineze ndaj Apple

Themeluesi dhe drejtori ekzekutiv i Huawei Ren Zhengfei tha për Bloomberg se kundërpërgjigja e Pekinit nga Apple me shumë gjasa nuk do të vijë kurrë dhe se do të kundërshtonte një lëvizje të tillë nga Kina kundër prodhuesit të iPhone.

Kur u pyet nëse Kina do të përgjigjej SHBA me të njëjtën monedhë duke sulmuar Apple, Ren tha se do të protestonte kundër një hapi të tillë nëse Pekini vendos ta ndërmarrë.

“Së pari ajo gjë nuk ka për të ndodhur dhe së dyti nëse ndodh unë do të jem i pari që do ta protestoj,” tha Ren për Bloomberg.

Ai tha se shkëputja e eksporteve Amerikane nga administrata e presidentit Trump me shumë gjasa do të ndikojë tek kompania dhe të shkurtojë diferencat e krijuara përballë rivalëve por shtoi se Huawei do të rrisë prodhimin me çipe dhe të kërkojë alternativa të tjera në mënyrë që të qëndrojë pararojë e teknologjisë së smartfonëve dhe asaj 5G në botë. /PCWorld Albanian

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Stresi i revoltuar ndaj Tiranës, reagon thotë se qyteti është bërë prostitucion i gjallë

Stresi i revoltuar ndaj Tiranës, reagon thotë se qyteti është bërë prostitucion i gjallë

Harry Styles dhe Kendall Jenner vihen në siklet

Harry Styles dhe Kendall Jenner vihen në siklet

Nora Istrefi mahnit sërish me dukjen e saj

Nora Istrefi mahnit sërish me dukjen e saj

Dënohet qiradhënësi që diskriminoi të huajt, “Apartamente vetëm për gjermanët”

Dënohet qiradhënësi që diskriminoi të huajt, “Apartamente vetëm për gjermanët”

Bitcoinin po e presin në vijim ditë vështira

Bitcoinin po e presin në vijim ditë vështira

Si të ruani të freskëta bananet tuaja për një javë

Si të ruani të freskëta bananet tuaja për një javë

Charlize Theron ankohet për mospërfillje të femrave në Globin e Artë

Charlize Theron ankohet për mospërfillje të femrave në Globin e Artë

Pamjet e frikshme, pasi shpërthen pika e karburantit

Pamjet e frikshme, pasi shpërthen pika e karburantit

Muriqi në formacionin e javës në Turqi me notën më të lartë të 11-shes (FOTO + VIDEO)

Muriqi në formacionin e javës në Turqi me notën më të lartë të 11-shes (FOTO + VIDEO)

Falënderon 10 milionë ndjekësit në Instagram Bebe Rexha, me një video të veçantë

Falënderon 10 milionë ndjekësit në Instagram Bebe Rexha, me një video të veçantë

Ilaçi i famshëm OKI, ja çka mund t’i bëjë trupit tuaj

Ilaçi i famshëm OKI, ja çka mund t’i bëjë trupit tuaj

Demi Rose heq bikinit sipër! (Foto)

Demi Rose heq bikinit sipër! (Foto)

Werderi befasohet nga Paderborni, gëzon Gjasula, trishtohet Rashica

Werderi befasohet nga Paderborni, gëzon Gjasula, trishtohet Rashica

Mourinho tregon se përse i dha topin e ndeshjes talentit të Tottenhamit

Mourinho tregon se përse i dha topin e ndeshjes talentit të Tottenhamit

Tërbohet lojtari i Napolit, askush nuk dëshiron që të luajë

Tërbohet lojtari i Napolit, askush nuk dëshiron që të luajë

Kim Kardashian kritikohet nga fansat për dekorimet e Krishtlindjes në shtëpinë e saj në Kaliforni

Kim Kardashian kritikohet nga fansat për dekorimet e Krishtlindjes në shtëpinë e saj në Kaliforni