Boris Johnson, ka paralajmëruar se vaksina për koronavirusin mund të mos arrijë kurrë

11.05.2020 17:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Boris Johnson, ka paralajmëruar se vaksina për koronavirusin mund të mos arrijë kurrë

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson ka paralajmëruar se vaksina për koronavirusin mund të mos arrijë kurrë dhe masat për parandalimin e shpërndarjes së tij mund të rrinë gjatë. Kjo erdhi pasi ai vendosi për relaksim të masave pas izolimit.

Në një dokument prej 60 faqesh Johnson ka paraqitur në mënyrë të detajuar masat të cilat do të aplikohen nga e mërkura, përfshirë edhe këshillën për rikthim në punë, ushtrimet jashtë shtëpisë dhe piknikun në parqe, shkruan Independent.

Bizneset, bashkitë dhe polica kanë thirrur për sqarim pas paralajmërimit për lehtësimin e masave të cilat ai i paraqiti të dielën në mbrëmje pas deklaratës së tij në TV, e cila u cilësua si e “paqartë”, transmeton KOHA.

Derisa në Britani deri tash 32.065 njerëz kanë vdekur si pasojë e koronavirusit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Boris Johnson, ka paralajmëruar se vaksina për koronavirusin mund të mos arrijë kurrë

Boris Johnson, ka paralajmëruar se vaksina për koronavirusin mund të mos arrijë kurrë

Avokati Ngjela:  Legalizimi i Cannabisit i është propozuar edhe Enver Hoxhës. Ja kush e propozoi dhe përse?!

Avokati Ngjela: Legalizimi i Cannabisit i është propozuar edhe Enver Hoxhës. Ja kush e propozoi dhe përse?!

Ka shkuar të konsultohet me disa mjekë, merr vesh se ka tre veshka

Ka shkuar të konsultohet me disa mjekë, merr vesh se ka tre veshka

Flet drejtori i ATK’së: Ja pse disa punëtorë akoma nuk i kanë marrë rrogat nga Pakoja Emergjente

Flet drejtori i ATK’së: Ja pse disa punëtorë akoma nuk i kanë marrë rrogat nga Pakoja Emergjente

Halit Geci: LDK parti e kapluar nga njerëzit e krimit në krye me Isa Mustafën

Halit Geci: LDK parti e kapluar nga njerëzit e krimit në krye me Isa Mustafën

Nga karantina i ndërton një “vilë” fëmijëve të tij për gjashtë ditë, babai nga Anglia

Nga karantina i ndërton një “vilë” fëmijëve të tij për gjashtë ditë, babai nga Anglia

Mirosllav Lajçak: Shkëmbimi i territoreve nuk do të jetë në rend dite në dialogun Kosovë-Serbi

Mirosllav Lajçak: Shkëmbimi i territoreve nuk do të jetë në rend dite në dialogun Kosovë-Serbi

Merr në dorë SPAK tenderat e Ministrisë së Shëndetësisë

Merr në dorë SPAK tenderat e Ministrisë së Shëndetësisë

Tek Atalanta, teksa ishte në karantinë ndahet tragjikisht nga jeta talenti 19-vjeçar

Tek Atalanta, teksa ishte në karantinë ndahet tragjikisht nga jeta talenti 19-vjeçar

5 raste të reja me Covid-19, raportohet nga Wuhan

5 raste të reja me Covid-19, raportohet nga Wuhan

Obadoviq, shefi i opozitë vazhdon grevën e urisë para shkallëve të Kuvendit të Serbisë

Obadoviq, shefi i opozitë vazhdon grevën e urisë para shkallëve të Kuvendit të Serbisë

Data e zgjedhjeve kthen debatin për përgjimet

Data e zgjedhjeve kthen debatin për përgjimet

​Gucati: Duhet të reagojnë edhe ndërkombëtarët për filmin “Linja Ballkanike”

​Gucati: Duhet të reagojnë edhe ndërkombëtarët për filmin “Linja Ballkanike”

Shpend Ahmeti jep detajet: “Trafiku Urban” nis punën më 18 maj

Shpend Ahmeti jep detajet: “Trafiku Urban” nis punën më 18 maj

Kryetari i PD’së: Rama dhe Qeveria e keqmenaxhoj krizën e shkaktuar nga koronavirus

Kryetari i PD’së: Rama dhe Qeveria e keqmenaxhoj krizën e shkaktuar nga koronavirus

Gjeneva, në qytetin e milionerëve kolona kilometërshe e njerëzve duke pritur të marrin ushqim falas

Gjeneva, në qytetin e milionerëve kolona kilometërshe e njerëzve duke pritur të marrin ushqim falas