Bordi i Telekomit sqaron opinionin, nuk përmend se ka pasur në agjendë shkarkime

10.04.2020 19:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bordi i Telekomit sqaron opinionin, nuk përmend se ka pasur në agjendë shkarkime

Bordi i Telekomit të Kosovës ka njoftuar pse ka dështuar mbledhja e paralajmëruar për sot.

Në këtë sqarim përmenden dy arsye kryesore për dështimin e mbledhjes së Bordit.

Sqarimi i plotë:

Njoftim nga Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve të Telekomit të Kosovës

Të nderuar qytetar,

Sot gjatë ditës ka pasur paqartësi në lidhje me forcatë policore të cilat në masë të madhe kanë qenë prezent rreth objektit qendror të Postës së Kosovës.

Ky objekt është në shfytëzim në pjesën më të madhe të tij nga ne, Telekomi i Kosovës.

Sqarim:

Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve të Telekomit të Kosovës është e vërtet sa ka pas të planifikuar një mbledhje të rregulltë për sot, e njejta është anuluar për arsyet si ne vijim:

1. Fillimisht kemi pasur probleme teknike që na ka pamundësuar fillimin e mbledhjes me video konfrencë (për anëtarët të cilët kanë kufizime të lëvizjes për shkak të COVID-19)

2. Duke tentuar t’i rregullojmë këto probleme teknike jemi informuar për forcatë policore që gjinden jashtë objektit dhe në atë moment pa hezitim kemi vendosur për anulimin e mbledhjes së rregulltë të Bordit të Përkohshëm të Drejtorëve.

Menjëherë kemi kërkuar sqarim nga ministria e linjës dhe jemi informuar se forcatë policore kanë qenë për Postën e Kosovës, fatkeqësisht kjo është keqkuptuar nga nw opinioni publik, marr parasysh që Telekomi i Kosovës i shfrytëzon me qira hapsiratë e Postës së Kosovës.

Edhe njeherë dëshirojm të potencojmë se forcatë policore nuk kanë pasur asnjë lidhje m`e mbledhjen e sotme të bordit ose të të ndonjë aktiviteti brenda Telekomit të Kosovës.

Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve sigruon opinionin dhe cdo punonjës se puna e tyre do të vazhdoj.

Me nderime,

Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve të Telekomit të Kosovës

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mbi 1 milion euro janë mbledhur taksa nga importi i mallrave nga Serbia, që nga reciprociteti

Mbi 1 milion euro janë mbledhur taksa nga importi i mallrave nga Serbia, që nga reciprociteti

Skenarët e mundshëm të krizës

Skenarët e mundshëm të krizës

Emini: Krijimi i qeverisë Hoti ka shumë gjasë të sjellë destabilizim

Emini: Krijimi i qeverisë Hoti ka shumë gjasë të sjellë destabilizim

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

Kurti: Aryeja e dërgimit të kërkesës për opinion në Komisionin e Venedikut

Kurti: Aryeja e dërgimit të kërkesës për opinion në Komisionin e Venedikut

Efektet e distancimit social – ndikimi në aspektin psikologjik dhe menaxhimi i tyre

Efektet e distancimit social – ndikimi në aspektin psikologjik dhe menaxhimi i tyre

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ismaili: Tendencat autoritare të Qeverisë Kurti duhet të ndalen

Ismaili: Tendencat autoritare të Qeverisë Kurti duhet të ndalen

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kadrijaj: Haxhiu dhe Vitia po merren me trafikime testesh dhe njerëzish

Kadrijaj: Haxhiu dhe Vitia po merren me trafikime testesh dhe njerëzish

Heshtja e ndërkombëtarëve 21 vjet pas lufte, është amnisti për këto krime

Heshtja e ndërkombëtarëve 21 vjet pas lufte, është amnisti për këto krime

Kurti: Bisedova në telefon me përfaqësuesit e Sanxhakut, folëm rreth gjendjes së koronavirusit

Kurti: Bisedova në telefon me përfaqësuesit e Sanxhakut, folëm rreth gjendjes së koronavirusit

Tri figura të larta të LDK-së të pakënaqur me koalicionin në ardhje

Tri figura të larta të LDK-së të pakënaqur me koalicionin në ardhje

Miftaraj për InfoSot: Masa e përkohshme nuk e vërteton nëse dekreti i Presidentit është i bazuar në Kushtetutë

Miftaraj për InfoSot: Masa e përkohshme nuk e vërteton nëse dekreti i Presidentit është i bazuar në Kushtetutë

Kancelarja gjermane jep lajmin e mirë: Vaksina të jetë për të gjithë, Gjermania do ta marr përsipër

Kancelarja gjermane jep lajmin e mirë: Vaksina të jetë për të gjithë, Gjermania do ta marr përsipër

Kim Jong Un i qeshur dhe pa maskë, shfaqet pas 21 ditësh mungesë

Kim Jong Un i qeshur dhe pa maskë, shfaqet pas 21 ditësh mungesë