BMW M5 e re, ka gjithçka që ju dëshironi (Foto)

13.03.2015 22:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
BMW M5 e re, ka gjithçka që ju dëshironi (Foto)

Kompania gjermane për rregullimin e veturave, G-Power, në linjën e saj posedon edhe modelin BMW M5 të modifikuar, për të cilin ka parashikuar, ndër të tjera, përforcim të motorit dhe rrotat e reja prej alumini.4
Realisht, motori 4.4-litërsh V8 me kapacitet prej 560 kuaj fuqi është rritur në 740 kuaj fuqi (ECU i riprogramuar, sistemi i ri i shkarkimit prej titani), transmeton Koha.net, shpejtësinë deri në 200 kilometra në orë e arrin për 10,5 sekonda, ndërsa shpejtësinë maksimale e arrin deri në 350 km/h.

Përveç të tjerash, kjo veturë gjithashtu posedon kapakun e motorit të bërë nga fibrat e karbonit, frenat më të forta, amortizatorët e modifikuar, etiketat G-Power, shiritin me ngjyrë portokalli anash tek dyert, si set rrotash G-Power Hurricane RR me diametër prej 21-inç dhe me goma 255/30 dhe 295/25.5

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Wesley Clark vendimin e Trumpit e quan një tragjedi, “ne tradhëtuam aleatët tanë kurdë”

Wesley Clark vendimin e Trumpit e quan një tragjedi, “ne tradhëtuam aleatët tanë kurdë”

Turqia sulmon kurdët në Lindje të Mesme, ka disa faqe shqiptare në Facebook që e përkrahin

Turqia sulmon kurdët në Lindje të Mesme, ka disa faqe shqiptare në Facebook që e përkrahin

Merkel dënon sulmet e Turqisë ndaj kurdëve, kërkon ndalimin e luftimeve

Merkel dënon sulmet e Turqisë ndaj kurdëve, kërkon ndalimin e luftimeve

Turqia nis operacionin ushtarak kundër kurdëve në Sirinë verilindore

Turqia nis operacionin ushtarak kundër kurdëve në Sirinë verilindore

Avokatët thonë se informatori “rrezikohet” nga fjalët e Trumpit

Avokatët thonë se informatori “rrezikohet” nga fjalët e Trumpit

Trump: Procedura për shkarkim, mashtrimi më i madh

Trump: Procedura për shkarkim, mashtrimi më i madh

Dhoma e Përfaqësuesve nis hetimin zyrtar ndaj Trumpit për ta larguar atë nga detyra

Dhoma e Përfaqësuesve nis hetimin zyrtar ndaj Trumpit për ta larguar atë nga detyra

Konflikt i armatosur në Afganistan  – 35 civilë të vrarë

Konflikt i armatosur në Afganistan – 35 civilë të vrarë

Franca dërgon ekspertë për të hetuar sulmet në Arabinë Saudite

Franca dërgon ekspertë për të hetuar sulmet në Arabinë Saudite

OKB’ja do të hetojë sulmet në Arabinë Saudite

OKB’ja do të hetojë sulmet në Arabinë Saudite

Presidenti Filipineve: Qëlloni zyrtarët e korruptuar, nuk do përfundoni në burg

Presidenti Filipineve: Qëlloni zyrtarët e korruptuar, nuk do përfundoni në burg

Brexit-i është makth, thotë kryeministri i Luksemburgut

Brexit-i është makth, thotë kryeministri i Luksemburgut

Kampi në Siri ku po qëndrojnë ende disa kosovarë

Kampi në Siri ku po qëndrojnë ende disa kosovarë

Trump shkarkon këshilltarin për Siguri, John Bolton

Trump shkarkon këshilltarin për Siguri, John Bolton

Rritet shkalla e shkatërrimit në Bahamas

Rritet shkalla e shkatërrimit në Bahamas

Dunford: Nuk ka plane për tërheqjen e trupave nga Afganistani

Dunford: Nuk ka plane për tërheqjen e trupave nga Afganistani