BLG inaguron fushatën e hapjes së pikave të saj të biznesit

13.03.2018 01:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
BLG inaguron fushatën e hapjes së pikave të saj të biznesit

BLG inaguron fushatën e hapjes së pikave të saj të biznesit, Kërkojme persona, të cilët duan të fillojnë aktivitetin e tyre duke u mbështetur te BLG. Përveç eksperiencës sonë, ofrojmë dhe krijimin e agencisë dhe mbulimin e shpenzimeve për të realizuar një formulë krijuese. Të hapësh një pikë BLG do të thotë të ofrosh shumë shërbime duke pasur fitime të mëdha dhe të sigurta.

BLG është një organizatë me kompani të qëndrueshme dhe që janë prezente në territoret e Republikës së Shqiperisë, Kosovës dhe Maqedonisë.

Aktiviteti i grupit është i ndarë në dy departemente të mëdha, departamenti që merrret me aktivitetin e matching, cka do të thotë promovimi i takimeve ndërmjet kompanive italiane dhe atyre lokale dhe departamenti tjeter që merret me business development. BLG ështe dhe një holding me pjesmarrje dhe me investime e cila asiston kompanitë në kapitalin fillestar per një periudhë maksimale prej pesë vitesh nga momenti i krijimit të shoqërisë. BLG ka lindur në 2009-ën dhe ende sot është realiteti i parë për pjesmarrjen dhe praninë e kompanive italiane në vendet e lartpërmendura.

Për të zhvilluar sa më mirë bisneset BLG beson se është e rëndësisshme krijimi i kushteve të duhura të punës, për këtë arsye prej vitesh organizojmë çdo muaj takime, ndërmjet kompanive italiane dhe atyre lokale, të cilat i quajme Matching. Matching është një moment takimi ndërmjet realiteteve të sipërmarrësve, të cilët takohen personalisht për herë të parë, por njihen më parë si rrjedhoje e aktiviteteve të zhvilluara nga funksionarët e BLG-së në territorin italian dhe atë ballkanik.

Pas Matching, cka do të thotë që kompania italiane ka perzgjedhur bashkëpunëtorin, fillon aktivitetin e vërtetë të zhvillimit; BLG qëndron krah kompanise përgjatë periudhës së vlefshmerisë të kontratës së firmosur, të tipit tregtar, industrial të një natyre tjetër dhe njëkohesisht mund të bëhët dhe investuese dhe merr pjesë në joint venture duke qënë pjesmarrëse në kapital jo më shumë se 49% të investimit total.

Per me shume informacione konktaton 069 529 42 82 nga ora 9.00 deri ora 17, ref. Klajdi Ferati.

Vizitoni www.blg.al edhe BLG Balcan on Yotube

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shtesat për fëmijët, pak entuziazëm te prindërit

Shtesat për fëmijët, pak entuziazëm te prindërit

MTI mbështet rritjen e konkurrueshmërisë në ekonominë kosovare dhe eksportin e prodhimeve vendore

MTI mbështet rritjen e konkurrueshmërisë në ekonominë kosovare dhe eksportin e prodhimeve vendore

Projektligji i punës parasheh gjoba deri në 40 mijë euro për shkelësit e të drejtave të punëtorëve

Projektligji i punës parasheh gjoba deri në 40 mijë euro për shkelësit e të drejtave të punëtorëve

Shoqëria civile i rekomandon Qeverisë të paguajë penalltinë dhe të tërhiqet nga “Kosova e Re”

Shoqëria civile i rekomandon Qeverisë të paguajë penalltinë dhe të tërhiqet nga “Kosova e Re”

ContourGlobal: “Kosova e Re” ndërtohet edhe pa mbështetjen e Bankës Botërore

ContourGlobal: “Kosova e Re” ndërtohet edhe pa mbështetjen e Bankës Botërore

Haradinaj: “Frutex” një nga prodhuesit më të mëdhenj në Kosovë, suksesi i të cilës duhet të ndiqet edhe nga kompanitë tjera

Haradinaj: “Frutex” një nga prodhuesit më të mëdhenj në Kosovë, suksesi i të cilës duhet të ndiqet edhe nga kompanitë tjera

Telekomi i Kosovës një hap afër shkatërrimit, Z-Mobile tash ia kërkon me gjyq 30 milionët

Telekomi i Kosovës një hap afër shkatërrimit, Z-Mobile tash ia kërkon me gjyq 30 milionët

Ministri Shala: Do t’i mbrojë prodhuesit nga importi i pabarabartë

Ministri Shala: Do t’i mbrojë prodhuesit nga importi i pabarabartë

Sekuestrohen 229 mijë euro false në Prizren

Sekuestrohen 229 mijë euro false në Prizren

Të akuzuarit e rastit “Z-Mobile” deklarohen të pafajshëm, seanca tjetër në nëntor

Të akuzuarit e rastit “Z-Mobile” deklarohen të pafajshëm, seanca tjetër në nëntor

Pse në Kosovë nuk mbillet luledielli (Video)

Pse në Kosovë nuk mbillet luledielli (Video)

MTI nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Korporatën Financiare Ndërkombëtare – IFC

MTI nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Korporatën Financiare Ndërkombëtare – IFC

Rritet deficiti tregtar i Kosovës me jashtë

Rritet deficiti tregtar i Kosovës me jashtë

Mbrojtja i cilëson të zbehta provat në aktakuzën “Pronto”, Prokuroria i konsideron legjitime

Mbrojtja i cilëson të zbehta provat në aktakuzën “Pronto”, Prokuroria i konsideron legjitime

Gjilan: Filmohet skandali i korrupsionit, zyrtari merr 2 mijë euro mito

Gjilan: Filmohet skandali i korrupsionit, zyrtari merr 2 mijë euro mito

Gent Begolli: E kam gjetur Telekomin me mbi 60 milionë euro borxhe, por ka shpresë

Gent Begolli: E kam gjetur Telekomin me mbi 60 milionë euro borxhe, por ka shpresë