Bizneset janë gati ta ndihmojnë FSK-në

11.01.2019 22:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bizneset janë gati ta ndihmojnë FSK-në

Procesi i transformimit të FSK-së në Ushtri po mbështetet me mjete financiare edhe nga afaristët vendorë.

Disa nga bizneset kosovare janë shprehur të gatshme që t’i ndajnë dy përqind të fitimit për mbrojtjen e shtetit.

Një gjë e tillë u mirëprit edhe në ministrinë e Mbrojtjes, mirëpo thonë se kjo ka mbetur vetëm në kuadër të ideve.

Ata thonë se ende nuk mund të pranojnë ndihma, qoftë edhe vullnetarisht.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Bizneset janë gati ta ndihmojnë FSK-në

Bizneset janë gati ta ndihmojnë FSK-në

Franca dhe Gjermania bashkojnë forcat si një superfuqi e vetme

Franca dhe Gjermania bashkojnë forcat si një superfuqi e vetme

Deda: Cakaj u refuzua në Shqipëri, pse ishte shqiptar i Kosovës dhe kishte arsim superior

Deda: Cakaj u refuzua në Shqipëri, pse ishte shqiptar i Kosovës dhe kishte arsim superior

“Nëse Serbia ia merr Kosovës një pjesë, pse pjesa e mbetur të mos bashkohet me Shqipërinë e Maqedoninë Perëndimore”

“Nëse Serbia ia merr Kosovës një pjesë, pse pjesa e mbetur të mos bashkohet me Shqipërinë e Maqedoninë Perëndimore”

Haradinaj përshëndet ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

Haradinaj përshëndet ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

Haziri: Rexhep Mala e Nuhi Berisha ndezën shkëndijat e dritës që asnjëherë nuk u shuan

Haziri: Rexhep Mala e Nuhi Berisha ndezën shkëndijat e dritës që asnjëherë nuk u shuan

Kuvendi miratoi emrin e ri, Maqedonia e Veriut

Kuvendi miratoi emrin e ri, Maqedonia e Veriut

Oda e Afarizmit thotë se ministri Hamza po e bllokon prodhimin vendor

Oda e Afarizmit thotë se ministri Hamza po e bllokon prodhimin vendor

Veseli fton sërish në takim për dialogun opozitën dhe krerët shtetëror

Veseli fton sërish në takim për dialogun opozitën dhe krerët shtetëror

Ministri Shala i fton kompanitë kroate të investojnë në Kosovë!

Ministri Shala i fton kompanitë kroate të investojnë në Kosovë!

Haradinaj priti në takim përfaqësuesin e “Air Energy”

Haradinaj priti në takim përfaqësuesin e “Air Energy”

Ndryshimet kushtetuese, dallime edhe mes ekspertëve

Ndryshimet kushtetuese, dallime edhe mes ekspertëve

NATO apo Rusia, kush do t’i zgjidh problem në rajon sipas Drashkoviqit

NATO apo Rusia, kush do t’i zgjidh problem në rajon sipas Drashkoviqit

Gjilani fiton 100 mijë euro grant për fushën e pastërtisë

Gjilani fiton 100 mijë euro grant për fushën e pastërtisë

Isa Mustafa kritikon numrin rekord të këshilltarëve të Haradinajt

Isa Mustafa kritikon numrin rekord të këshilltarëve të Haradinajt

Serbia po e armatos intensivisht ushtrinë

Serbia po e armatos intensivisht ushtrinë