Bitcoin tejkalon vlerën 30.000 dollarë për herë të parë

02.01.2021 21:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bitcoin tejkalon vlerën 30.000 dollarë për herë të parë

Vlera e bitcoin arriti një nivel rekord sot, pasi valuta digjitale tejkaloi shifrën prej 30.000 dollarësh për herë të parë.

Vetëm disa javë më parë, bitcoin arriti në 20.000 dollarë për herë të parë.

Bitcoin është katërfishuar në vlerë mes një pandemie globale të virusit korona këtë vit, raporton BBC.

Vlera e bitcoin u ngrit 300 për qind në vitin 2020 dhe vetëm në muajin e kaluar ajo u rrit 50 për qind.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bitcoin tejkalon vlerën 30.000 dollarë për herë të parë

Bitcoin tejkalon vlerën 30.000 dollarë për herë të parë

Engel nesër largohet nga Kongresi, në fjalimin lamtumirës përmend Kosovën

Engel nesër largohet nga Kongresi, në fjalimin lamtumirës përmend Kosovën

Wenger: Unë nuk do të refuzoja të kthehesha në Arsenal

Wenger: Unë nuk do të refuzoja të kthehesha në Arsenal

Kroaci: Zona e Petrinja u godit nga gjithsej 374 tërmete

Kroaci: Zona e Petrinja u godit nga gjithsej 374 tërmete

Katër të vdekur dhe 229 raste të reja me Covid-19

Katër të vdekur dhe 229 raste të reja me Covid-19

1.336 të vdekur që nga rastet e para të Covid-19 në Kosovë

1.336 të vdekur që nga rastet e para të Covid-19 në Kosovë

Dita kur monarkia e Shqipërisë shpallet e jashtëligjshme

Dita kur monarkia e Shqipërisë shpallet e jashtëligjshme

Skandaloze: Kosovari udhëton me aeroplan i infektuar me Covid19, i keqësohet gjendja gjatë fluturimit (Video)

Skandaloze: Kosovari udhëton me aeroplan i infektuar me Covid19, i keqësohet gjendja gjatë fluturimit (Video)

A është vera shkaku i dhimbjeve të kokës?

A është vera shkaku i dhimbjeve të kokës?

Bahtiri kërkon heqjen e orës policore – po krijon depresion te qytetarët

Bahtiri kërkon heqjen e orës policore – po krijon depresion te qytetarët

Varianti i ri i COVID-it mund të jetë në SHBA që nga tetori 2020

Varianti i ri i COVID-it mund të jetë në SHBA që nga tetori 2020

Nga sot e deri më 8 janar, në zonën e kuqe janë vetëm 6 komuna

Nga sot e deri më 8 janar, në zonën e kuqe janë vetëm 6 komuna

Intervistë me seksologun Hajrullah Fejza: Vdekjet e të moshuarve në motele nga viagra, fajtorë kryesor mjekët dhe farmacistët

Intervistë me seksologun Hajrullah Fejza: Vdekjet e të moshuarve në motele nga viagra, fajtorë kryesor mjekët dhe farmacistët

Një i vdekur dhe 174 raste të reja me Covid-19

Një i vdekur dhe 174 raste të reja me Covid-19

Mbrëmë janë djegur katër shtëpi

Mbrëmë janë djegur katër shtëpi

Dy të arrestuar për dhunë në familje në natën e vitit të ri

Dy të arrestuar për dhunë në familje në natën e vitit të ri