Bitcoin pranë kufirit të 7,000 dollarëve

11.05.2019 16:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bitcoin pranë kufirit të 7,000 dollarëve

Bitcoin, i cili ka sfiduar gravitetin këtë javë pas një seri thyerjesh të sigurisë dhe një vjedhje në bursën më të madhe të kriptomonedhave Binance, është rritur me 10% në 24 orët e fundit duke ju afruar kufirit të 7,000 dollarëve.

Çmimi i bitcoin ishte 4,000 dollarë në fillim të vitit ndërsa ditën e sotme arriti në 6,964 dollarë në bursën Bitstamp të Luksemburgut.

Në 24 orët e fundit të gjitha kriptomonedhat madhore përfshirë Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin dhe EOS kanë shënuar rritje dyshifrore.

Rritja e fundit e bitcoin deri në 7,000 dollarë vjen si rezultat i përmirësimit të sentimentit rreth kriptomonedhave.

Të dhënat teknike sugjerojnë se bitcoin mund ti rikthehet një rritje të fortë në javët në vijim. Indeksi i fuqisë relative e përdorur për të matur vrullin pas çmimeve të aseteve, këtë javë regjistroi vlerën më të lartë që nga fillimi i 2018-ës.

Bitcoin shpërtheu në ndërgjegjen e publikut në 2017-ën ku çmimi u rrit nga 1,000 në 20,000 në vetëm 12 muaj. Shumë institucione shprehën mbështetjen për bitcoin. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bitcoin pranë kufirit të 7,000 dollarëve

Bitcoin pranë kufirit të 7,000 dollarëve

WhatsApp do të ndalojë së funksionuari për këta përdorues

WhatsApp do të ndalojë së funksionuari për këta përdorues

Qendra Laboratorike ICTSlab organizon për fëmijët 7-14 vjeç ICT Summer Bootcamp

Qendra Laboratorike ICTSlab organizon për fëmijët 7-14 vjeç ICT Summer Bootcamp

India i bashkohet BE-së duke hetuar “monopolin” Google

India i bashkohet BE-së duke hetuar “monopolin” Google

Përdorimi i teknologjisë në parashikimin e përmbytjeve

Përdorimi i teknologjisë në parashikimin e përmbytjeve

Vendet e G7 do të simulojnë një sulm kibernetik

Vendet e G7 do të simulojnë një sulm kibernetik

Përdoruesi i Airbnb tmerrohet pasi gjen një kamër në routerin e një apartamenti

Përdoruesi i Airbnb tmerrohet pasi gjen një kamër në routerin e një apartamenti

Fitbit lançon një rrip fitnesi për fëmijët

Fitbit lançon një rrip fitnesi për fëmijët

Me versionin e fundit të Windows 10-ës Microsoft një hap më pranë eliminimit të fjalëkalimeve

Me versionin e fundit të Windows 10-ës Microsoft një hap më pranë eliminimit të fjalëkalimeve

Busulla.com: Intervistë me Shërbimin Publik të Vitit në Kosovë në edicionin e 7-të të ICT Awards

Busulla.com: Intervistë me Shërbimin Publik të Vitit në Kosovë në edicionin e 7-të të ICT Awards

Fiona Meqa: Intervistë me Yllin në Ngritje të edicionit të 7-të të ICT Awards

Fiona Meqa: Intervistë me Yllin në Ngritje të edicionit të 7-të të ICT Awards

Facebook zbut qëndrimin nga blockchain dhe kriptomonedhave

Facebook zbut qëndrimin nga blockchain dhe kriptomonedhave

ICTSlab pjesë e Institutit Python, një qendër laboratorike e certifikuar për trajnimet në gjuhën e programimit Python

ICTSlab pjesë e Institutit Python, një qendër laboratorike e certifikuar për trajnimet në gjuhën e programimit Python

Raiffeisen Bank në Shqipëri dhe Kosovë hapin raundin e dytë të programit “Sfida Elevator Lab”

Raiffeisen Bank në Shqipëri dhe Kosovë hapin raundin e dytë të programit “Sfida Elevator Lab”

“Qëndron po fitove Champions?” Pochettino “shtang” tifozët e Tottenhamit

“Qëndron po fitove Champions?” Pochettino “shtang” tifozët e Tottenhamit

Sensori i ri i Samsung i hap rrugë kamerave 64-megapiksel tek smartfonët

Sensori i ri i Samsung i hap rrugë kamerave 64-megapiksel tek smartfonët