Bitcoin nuk ndalet, ngjitet në 8,000 dollarë

15.05.2019 11:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bitcoin nuk ndalet, ngjitet në 8,000 dollarë

Bitcoin u këmbye me 8,000 dollarë ditën e Marte duke arritur pikën më të lartë që prej Korrikut të kaluar. Megjithatë në këto momente që shkruajmë vlera e bitcoin është tërhequr poshtë këtij niveli në 7,960 dollarë sipas CoinMarketCap.com.

Ekspertët thonë se kjo performancë e fuqishme mund të sinjalizojë një të ardhme që ja vlen të investohet për bitcoin. Megjithatë çmimi i paqëndrueshëm i monedhës dhe historiku kontrovers ka nxitur shumë skepticizëm.

Ende bitcoin është larg rekordeve të 2017-ës kur u këmbye me 20,000 dollarë. Disa ekspertë e quajtën rënien një korrigjim të manisë spekulative që shoqëroi monedhën.

Monedha gjithashtu përballet me akuza për manipulim të çmimit. Dy akademikë në Universitetin e Teksasit studiuan mundësinë që vlera e bitcoin të jetë manipuluar përmes monedhës tether.

Sot bitcoin dhe blockchain janë bërë më të përdorshëm. Një prej bankave më të mëdha në botë JPMorgan prezantoi një monedhë kriptografike. Së bashku me Microsoft njoftuan një partneritet për zgjerimin e platformave blockchain. ICE, pronari i bursës NYSE ka planifikuar lançimin e bitcoin dhe kriptomonedhave të tjera në bursë. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)

Trejsi Sejdini reagon për videon erotike që po çmend rrjetin (FOTOT)

Trejsi Sejdini reagon për videon erotike që po çmend rrjetin (FOTOT)