Bislimi: Kurrë nuk ndodhi takimi sekret Thaçi-Kurti tek ‘Bregu i Diellit’

16.01.2020 07:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bislimi: Kurrë nuk ndodhi takimi sekret Thaçi-Kurti tek ‘Bregu i Diellit’

Një takim sekret po thuhet se ka ndodhur mes Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti

I pari që deklaroi për këtë takim ishte lideri i Nisma’s, Fatmir Limaj, i cili tha se Thaçi dhe Kurti janë takuar menjëherë pas përfundimit të zgjedhjeve të 6 tetorit.

Pas Limajt, ishte publicisti dhe drejtori i Klan Kosovës, Baton Haxhiu që deklaroi se Thaçi dhe Kurti janë takuar dy herë mes vete, në një takim privat dhe larg publikut dhe medieve vendore, ai ka thënë se për këtë duhet të flas vet lideri i VV’së, Albin Kurti dhe të shpjegon arsyet e takimit.

E për këtë çështje ka folur sot zyrtarisht nënkryetari i Vetëvendosjes, Besnik Bislimi, i cili tha se takime private mes tyre nuk ka pasur përpos ati të 6 janarit.

Bislimi tha se Thaçi e Kurti kanë mundur të qëndrojnë një ambient të njëjtë, por vetëm ata dy në një takim larg publikut nuk është e mundur.

“Ka pasur raste që këta kanë qenë në një ambient të njëjtë, por nuk ka pasur asnjë rast që këta kanë qenë në një takim privat, vetëm këta dy (Thaçi dhe Kurti)”, tha Bislimi.

Kujtojmë se Thaçi dhe Kurti janë takuar edhe zyrtarisht me 6 janar të 2020, takim ky që ishte i pari zyrtar mes dy liderëve, por takim ky shumë dëshpërues pas nuk ka nxjerr rezultate në caktimin e mandatarit për formimin e qeverisë

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zafir Berisha: Nuk mundem të udhëtoj sepse nuk ma kanë dhënë vizën me kohë, për intervistim në Hagë

Zafir Berisha: Nuk mundem të udhëtoj sepse nuk ma kanë dhënë vizën me kohë, për intervistim në Hagë

Gabimet gjyqësore i kushtojnë mbi 2 milionë euro Maqedonisë së Veriut

Gabimet gjyqësore i kushtojnë mbi 2 milionë euro Maqedonisë së Veriut

Mustafa: LDK ka vullnet edhe përkushtim që të arrihet koalicioni me VV’në, kemi punuar gjatë

Mustafa: LDK ka vullnet edhe përkushtim që të arrihet koalicioni me VV’në, kemi punuar gjatë

Sulmi me raketa, vriten të paktën 70 ushtarë

Sulmi me raketa, vriten të paktën 70 ushtarë

Thaçi: Po mendoj dekretimin e Kurtit pasi është i nominuar për Kryeministër dhe ka caktuar gjysmën e Qeverisë

Thaçi: Po mendoj dekretimin e Kurtit pasi është i nominuar për Kryeministër dhe ka caktuar gjysmën e Qeverisë

6 orë po presin bashkatdhetarët në kufirin Serbi-Hungari

6 orë po presin bashkatdhetarët në kufirin Serbi-Hungari

Walker: Formojeni Qeverinë dhe jepni pushim Thaçit – ai tashmë është i thinjur

Walker: Formojeni Qeverinë dhe jepni pushim Thaçit – ai tashmë është i thinjur

Denoncuesi i masakrës së Reçakut shkon në Presidencë, e takon Thaçin

Denoncuesi i masakrës së Reçakut shkon në Presidencë, e takon Thaçin

Kurti para studentëve: Si kryeministër premtoj zvogëlim të pushtetit

Kurti para studentëve: Si kryeministër premtoj zvogëlim të pushtetit

Avdullah Hoti flet se LDK’së i takon Presidenti në kohën kur s’ka ende koalicion me VV’në

Avdullah Hoti flet se LDK’së i takon Presidenti në kohën kur s’ka ende koalicion me VV’në

Donika Gërvalla: Mjerë ai popull që pret diçka prej Isa Mustafës

Donika Gërvalla: Mjerë ai popull që pret diçka prej Isa Mustafës

Cakaj: I falënderoj krerët e partive për marrëveshjen e unitetit për Preshevën

Cakaj: I falënderoj krerët e partive për marrëveshjen e unitetit për Preshevën

Nagavci: Thaçi i anshëm dhe kundër LV!, po dëshiron të krijoj huti te qytetarët e presion tek LV!

Nagavci: Thaçi i anshëm dhe kundër LV!, po dëshiron të krijoj huti te qytetarët e presion tek LV!

Prizren/ Burri vrau bashkëshorten nga xhelozia. Gjykata dënon shtetin pse se mbrojti, 95 mijë euro për fëmijët

Prizren/ Burri vrau bashkëshorten nga xhelozia. Gjykata dënon shtetin pse se mbrojti, 95 mijë euro për fëmijët

Atentati me armë zjarri në Vlorë/ Gjendet e djegur makina e autorëve dhe arma në bagazh (Video)

Atentati me armë zjarri në Vlorë/ Gjendet e djegur makina e autorëve dhe arma në bagazh (Video)

Haradinaj thotë se do ta shqyrtonte mundësinë e koalicionit nëse vjen oferta (Video)

Haradinaj thotë se do ta shqyrtonte mundësinë e koalicionit nëse vjen oferta (Video)