Bilic do ta merr drejtimin e Besiktasit, Gunes trajner i kombëtares turke

27.02.2019 13:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bilic do ta merr drejtimin e Besiktasit, Gunes trajner i kombëtares turke

Slaven Bilic nuk do të mbetet pa punë për një kohë të gjatë pasi u shkarkua nga Al-Ittihad.

Gjersa është në pritje të kompensimit nga klubi saudit (duke supozuar se mund të arrinte në rreth pesë milionë euro), kroati u shfaq si kandidati kryesor për trajnerin e Besiktasit.

“Takvim” shkruan sot se klubi turk, të cilin e udhëhoqi trajneri midis 2013 dhe 2015, dëshiron ta risjell strategun dhe se presidenti i Besiktasit, Fikret Orman do të takohet me kroatin në javën e parë të marsit.

Senol Gunes (Photo by EuroFootball/Getty Images)

Bilic do të merr drejtimin e klubit pas përfundimit të kampionati, ku trajneri aktual Senol Gunes do ta pasojë Mircea Lucescu si trajner i kombëtares turke.

Turqit raportojnë se kthimi i 50-vjeçarit do të mirëpritej nga tifozët edhe pse ata nuk e fituan titullin me të. Ata nuk e fituan asnjë ndeshje nga shtatë derbit e Stambollit nën udhëheqjen e ish-trajnerit të West Ham Unitedit.

Kur u larguan nga Stambolli, kroatin e bartën në duart e tyre dhe i dhanë atij një fanellë me mbishkrimin “Përshëndetje për komandantin e madh”.

Ndryshe, Besiktasi zë pozitën e tretë të renditjes tabelore në ligën elitare të shtetit turk. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve