Biden: Trump ka nxitur një sulm të pamëshirshëm ndaj institucioneve demokratike

07.01.2021 21:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Biden: Trump ka nxitur një sulm të pamëshirshëm ndaj institucioneve demokratike

Presidenti i zgjedhur Joe Biden akuzoi sot Donald Trump për nxitjen e një sulmi të pamëshirshëm ndaj institucioneve demokratike amerikane, pas pushtimit të Capitol Hill nga mbështetësit e tij dje.

“Dje, para syve të mi ishte një nga ditët më të errëta në historinë tonë”, tha ai, raporton ATSh.

Biden i përshkroi ata që morën pjesë në trazirat e djeshme si “terroristë”.

E ENJTE, 07 JANAR 2021 21:15 | KOSOVAPRESS

Presidenti i zgjedhur Joe Biden akuzoi sot Donald Trump për nxitjen e një sulmi të pamëshirshëm ndaj institucioneve demokratike amerikane, pas pushtimit të Capitol Hill nga mbështetësit e tij dje.

“Dje, para syve të mi ishte një nga ditët më të errëta në historinë tonë”, tha ai, raporton ATSh.

Biden i përshkroi ata që morën pjesë në trazirat e djeshme si “terroristë”.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Biden: Trump ka nxitur një sulm të pamëshirshëm ndaj institucioneve demokratike

Biden: Trump ka nxitur një sulm të pamëshirshëm ndaj institucioneve demokratike

“Emisari” i Serbisë për Kosovë hidhëron Haradinajn me Hotin (VIDEO)

“Emisari” i Serbisë për Kosovë hidhëron Haradinajn me Hotin (VIDEO)

​Haradinaj thotë se në këto zgjedhje AAK synon pozitën e presidentit

​Haradinaj thotë se në këto zgjedhje AAK synon pozitën e presidentit

Von Cramon: Nuk ka liberalizim të shpejtë të vizave për Kosovën

Von Cramon: Nuk ka liberalizim të shpejtë të vizave për Kosovën

VV: S’ka ndalesë nga Kushtetuesja, shihemi më 14 shkurt me Kurtin kryeministër

VV: S’ka ndalesë nga Kushtetuesja, shihemi më 14 shkurt me Kurtin kryeministër

Në Kosovë përdoren bombola gazi të vjetra rreth 40 vjet, të pacertifikuara – mungojnë edhe laboratorët

Në Kosovë përdoren bombola gazi të vjetra rreth 40 vjet, të pacertifikuara – mungojnë edhe laboratorët

Hoxhaj falënderon Erdoganin: Të gjithë të lënduarit rëndë në Ferizaj do të shërohen në Turqi

Hoxhaj falënderon Erdoganin: Të gjithë të lënduarit rëndë në Ferizaj do të shërohen në Turqi

Bitcoin arrin vlerë rekorde

Bitcoin arrin vlerë rekorde

Mërgimtarët do të votojnë të parët, kanë afat dy javë

Mërgimtarët do të votojnë të parët, kanë afat dy javë

KQZ-ja nis certifikimin e partive nga e premtja

KQZ-ja nis certifikimin e partive nga e premtja

KQZ vendos: Fushata zgjedhore nga 3 deri më 12 shkurt

KQZ vendos: Fushata zgjedhore nga 3 deri më 12 shkurt

Zgjedhjet e pengojnë rimëkëmbjen ekonomike, kërkohet zbatim i MSA-së

Zgjedhjet e pengojnë rimëkëmbjen ekonomike, kërkohet zbatim i MSA-së

Shtetet që do t’i shtohen listës së karantinës në Zvicër nga 15 janari

Shtetet që do t’i shtohen listës së karantinës në Zvicër nga 15 janari

Gjashtë të vdekur dhe 309 raste të reja me koronavirus

Gjashtë të vdekur dhe 309 raste të reja me koronavirus

Nisen për në Turqi edhe dy pacientë të tjerë të lënduar nga shpërthimi në Ferizaj

Nisen për në Turqi edhe dy pacientë të tjerë të lënduar nga shpërthimi në Ferizaj

Kërkesa për shtesat prej 100 euro për mësimdhënësit, reagon Këshilli i Prindërve

Kërkesa për shtesat prej 100 euro për mësimdhënësit, reagon Këshilli i Prindërve