Berisha: Nuk u kallë bota pse dhelprës po i kallet bishti, VV-në po e shkarkon “profa i nderuar”

25.03.2020 21:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Berisha: Nuk u kallë bota pse dhelprës po i kallet bishti, VV-në po e shkarkon “profa i nderuar”

Depueti i AAK-së, Bekë Berisha, ka folur në Kuvendin e Kosovës në seancën ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti.

Berisha i është përgjigjur me një fjalë popullore akuzave të ashpra të deputetëve të Vetëvendosjes, duke thënë se ata nuk po i shkarkon AAK-ja, por “profa i nderuar”, duke e pasur fjalën për kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa.

“Nëse iu ka kallë dhelpnës bishti, nuk u kall krejt bota. Nuk e kuptoj pezmin e Vetëvendosjes me enve. Juve është ka ju rrëzon profa i nderuar”, ka thënë Berisha.

Ai i ka replikuar edhe minsitrit të jashtëm, Glauk Konjufca, i cili gjatë një fjalimi e këshilloi që të mos flasë për diktaturën.

Ai tha se Konjufca kishte qenë në AAK dhe ishte larguar nga aty për të shkuar në VV, sipas tij, me udhëzimet e SHIK-ut.

“Glaukun po e kursej pak. U kanë djalë i ri në AAK, dikur u largu prej atyhit shkoj në VV. Me udhëzimet e SHIK-ut. Këtu e bëjnë mall”, tha ai.

Berisha theksoi se VV ka dashur të imponojë diktaturë mbi LDK-në, por sipas tij, kjo gjë ka dështuar.

“Këtu përime ka pas tendencë me ba dikaturë. Ju keni deshte diktaturë me bo mbi LDK-në dhe ka mbetë në tentativë. Puçi mbetet veç paranojë e kryeministrit, pasi që nuk e vërtetoj se ka pas diçka të tillë. Ky njeri është i dashurum në vetveten, se si me bë një vend në histori. Sonte duket se ka me hy në histori, por s’ka me u bë asgjë”, tha ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Moti sot dhe nesër

Moti sot dhe nesër

Hoti: S’do të ketë përplasje mes meje e Thaçit për dialogun

Hoti: S’do të ketë përplasje mes meje e Thaçit për dialogun

Suedia, rekord rastesh me koronavirus

Suedia, rekord rastesh me koronavirus

Thaçi: S’e kam kuptuar asnjëherë urrejtjen e Kurtit për Shqipërinë

Thaçi: S’e kam kuptuar asnjëherë urrejtjen e Kurtit për Shqipërinë

Vetëvendosje do ta dërgojë Thaçin në Kushtetuese përsëri – për votën e Haxhi Shalës

Vetëvendosje do ta dërgojë Thaçin në Kushtetuese përsëri – për votën e Haxhi Shalës

Thaçi: Do të largohem plotësisht nga politika, dikush do të gëzohet

Thaçi: Do të largohem plotësisht nga politika, dikush do të gëzohet

Koronavirusi rikthehet në Gjakovë pas afro dy muajve

Koronavirusi rikthehet në Gjakovë pas afro dy muajve

Prishtina prin me raste të reja të koronavrusit

Prishtina prin me raste të reja të koronavrusit

Gjenerali amerikan kërkon falje për fotografinë me Trumpin

Gjenerali amerikan kërkon falje për fotografinë me Trumpin

Komisioni Europian kërkon hapjen e kufijve të BE-së me Ballkanin që me 1 korrik

Komisioni Europian kërkon hapjen e kufijve të BE-së me Ballkanin që me 1 korrik

Koronavirusi në Itali: Kryeministri Conte do të merret në pyetje nga prokuroria

Koronavirusi në Itali: Kryeministri Conte do të merret në pyetje nga prokuroria

Hoti takoi koordinatoren e UNDP-së, Ulrika Richardson

Hoti takoi koordinatoren e UNDP-së, Ulrika Richardson

Vuçiq mesazh ndërkombëtarëve: I gatshëm të bisedojë me Kosovën pa vendosur afate, njohja s’është në agjendë

Vuçiq mesazh ndërkombëtarëve: I gatshëm të bisedojë me Kosovën pa vendosur afate, njohja s’është në agjendë

​Gashi: Mosvotimi i marrëveshjeve ndërkombëtare nga Vetëvendosje, i çuditshëm

​Gashi: Mosvotimi i marrëveshjeve ndërkombëtare nga Vetëvendosje, i çuditshëm

Qeveria e Maqedonisë së Veriut kërkon zgjedhje më 5 korrik, opozita pa qëndrim

Qeveria e Maqedonisë së Veriut kërkon zgjedhje më 5 korrik, opozita pa qëndrim

​Supremja miraton udhëzim kundër dhunës në familje

​Supremja miraton udhëzim kundër dhunës në familje