Berisha i “ngatërron” mbiemrin Sveçlës e quan “Sfeklla”è

18.09.2020 20:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Berisha i “ngatërron” mbiemrin Sveçlës e quan “Sfeklla”è

Deputeti nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Bek Berisha, derisa po fliste për një video për fshatin Karaqevë, i ”ngatërron“ mbiemrin Xhelal Sveçles në “Sfeklla”.

Berisha: A ke qenë ti ministër në detyrë apo ka qenë duke të zëvendësuar Xhelal “Sfeklla”

Video2:13

“E kom një pyetje direkt, sa ke kryeministër Albin Kurti, e kom pa një ingjizim pikërisht në fshatin Karaqevë. Forcat ndaq të ushtrisë ndash të xhandarmërisë, po e kom pa videon që kanë qenë në fshat dhe nuk e qeli gojën kërkush, a ke qen ti ministër në detyrë apo ka qenë duke të zëvendësuar Xhelal Sfeklla”, ka thënë Berisha.

I menjëhershëm ishte reagimi i Arbërie Nagavci, e cila i tha Bek Berishës që edhe nëse nuk e di mbiemrin e Sveçles e mëson, ngase sipas saj Berisha ka kohë ta mësojë sepse është akoma i ri.

Nagavci: Zotëri Bek, spo di a nuk po e din mbiemrin a të vyn me msu

Video2:13

“Zotëri Bek, spo di a nuk po e din mbiemrin a të vyn me msu. Mëson je i ri”, ka thënë Nagavci

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Berisha i “ngatërron” mbiemrin Sveçlës e quan “Sfeklla”è

Berisha i “ngatërron” mbiemrin Sveçlës e quan “Sfeklla”è

Gashi: Rexhë, ti knon mirë me çifteli, por kufijtë i kemi të përcaktuar në bazë të Kushtetutës së Kosovës

Gashi: Rexhë, ti knon mirë me çifteli, por kufijtë i kemi të përcaktuar në bazë të Kushtetutës së Kosovës

Veliu tregon se kur do t’i marrin shtesat zyrtarët policorë

Veliu tregon se kur do t’i marrin shtesat zyrtarët policorë

PDK: Rasti i Karaçevës do të duhej të diskutohej në Uashington e Bruksel

PDK: Rasti i Karaçevës do të duhej të diskutohej në Uashington e Bruksel

Geci përfundon intervistimin 20 orësh në Hagë, tregon se kush duhet të frikësohet nga dëshmitë e tij

Geci përfundon intervistimin 20 orësh në Hagë, tregon se kush duhet të frikësohet nga dëshmitë e tij

Veliu – Selimit: M’ka shkarku por jeni shkarku të gjithë

Veliu – Selimit: M’ka shkarku por jeni shkarku të gjithë

Selimi pyet Veliun: A e din ku i ka kufijtë Kosova?

Selimi pyet Veliun: A e din ku i ka kufijtë Kosova?

Veliu: Situata në Karaçevë është e qetë, duhet të mbahet nën kontroll nga organet e sigurisë

Veliu: Situata në Karaçevë është e qetë, duhet të mbahet nën kontroll nga organet e sigurisë

Bajrami në Uashington, merr mbështetje nga Banka Botërore

Bajrami në Uashington, merr mbështetje nga Banka Botërore

Shtetet e Quintit-institucioneve: Kundërshtoni çdo përpjekjet për të zhvlerësuar misionin e Speciales

Shtetet e Quintit-institucioneve: Kundërshtoni çdo përpjekjet për të zhvlerësuar misionin e Speciales

Gjermania: Nuk është në interesin e Bullgarisë të pengojë anëtarësimin e Shkupit në BE

Gjermania: Nuk është në interesin e Bullgarisë të pengojë anëtarësimin e Shkupit në BE

Kërkohet ndryshimi i ligjit për prokurim publik

Kërkohet ndryshimi i ligjit për prokurim publik

​Ministri Likaj: Nxënësit e Busavatës të kthehen në shkollën e fshatit

​Ministri Likaj: Nxënësit e Busavatës të kthehen në shkollën e fshatit

VV tregon pse nuk e votuan rezolutën për dialogun, kërkon sërish votën e PDK-së për mocionin

VV tregon pse nuk e votuan rezolutën për dialogun, kërkon sërish votën e PDK-së për mocionin

Haradinaj-Stublla dhe eurodeputeti Mandl flasin për përmbylljen e dialogut Kosovë Serbi

Haradinaj-Stublla dhe eurodeputeti Mandl flasin për përmbylljen e dialogut Kosovë Serbi

Bulliqi: Po ia kujtoj shoqes Gane që arsimin e Kosovës e kanë shkatërruar PDK e LDK

Bulliqi: Po ia kujtoj shoqes Gane që arsimin e Kosovës e kanë shkatërruar PDK e LDK