Beqiri: Kemi dëshmi që janë përfshirë njerëz të partive tjera në rrahjet e LDK’së

12.06.2019 22:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Beqiri: Kemi dëshmi që janë përfshirë njerëz të partive tjera në rrahjet e LDK’së

Sekretari i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri ka folur për zgjedhjet në këtë parti.Ai ka thënë se për shkak që LDK-ja është partia më e madhe në vend, ka interesim të madh për këto zgjedhje.

Ai këto zgjedhje, i ka quajtur sikurse të ishin zgjedhje nacionale.“Jemi në proces zgjedhor si subjekti më i madhi në vend, jo si opozitar por si subjekti më i madhi në vend. Kemi një strukurë të madhe në terren, kemi mbi 900 degë, afër 1 mijë, dhe 38 degë. Sa herë kemi zgjedhje në LDK, ka një interesim të jashtëzakonshëm të të gjithëve, edhe dashamirëve, edhe dashakqëijve dhe është sikur me pas zgjedhje nacionale. Ju e dini që kur filluan zgjedhjet, mediat nisen jo do bëhet ky, jo ai…”, thotë ai.

Ai ka shpjeguar se ky proces zgjedhor e kanë ndarë në dy faza, në grupin e parë kanë qenë 22 degë dhe të gjitha e kanë kryer këtë process, dhe ka filluar faza e dytë ku janë edhe 16 degë.Ai ka folur edhe për rrahjen që ndodhi në degën e LDK-së në Mitrovicë.“Ne normalisht që kemi komunikuar me përgjegjësit e deegëvë përkatëse dhe do të shohim hapat e mëtjejmë. Në Mitrovicë procesi është i pezualluar dhe do të shohim se si do të procedohet më tutje si do të zhvillohen zgjedhjet sepse duhet ta kemi të qartë kudo që ka zgjedhje ne nuk do të lejojmë që të dëmtohet partia për hatër të asnjë individi. Nuk jam unë që vendosi por mund që fare të mos mbajnë zgjedhje në X degën, por nuk leojmë që të dëmtohet procesi në përgjithësi”, tha Beqiri.

Ai është i bindur se në këto rrahje janë të përfshirë njerëz nga partitë tjera.“Ta dini vetëm edhe një gjë kryesitë e degëvë dhe nëndegëvë e dinë më së miri se kush është në LDK, kush janë anëtar të LDK, kush do të duhej të marr pjesë dhe është përgjegjësi e tyre t`i thërrasin njërëzit në Kuvende … ka dëshmi që ka pasur njerëz të partive të tjera”, tha ai, raporton Gazeta Blic.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bislimi tregon për herë të parë raportin në mes Kurtit dhe Konjufcës

Bislimi tregon për herë të parë raportin në mes Kurtit dhe Konjufcës

Kurti thotë se Grenell e ndërroi qëndrimin e tij ndaj Serbisë pas vizitës në Beograd

Kurti thotë se Grenell e ndërroi qëndrimin e tij ndaj Serbisë pas vizitës në Beograd

Miqësia e Rozeta Hajdarit me tenderuesin milionësh të KEK-ut nxitë dyshime për përzgjedhjen e Luigj Imerit

Miqësia e Rozeta Hajdarit me tenderuesin milionësh të KEK-ut nxitë dyshime për përzgjedhjen e Luigj Imerit

Selmanaj: Në raport me Serbinë, Qeveria Kurti i shkaktoi Kosovës dëmet më të mëdha që nga paslufta

Selmanaj: Në raport me Serbinë, Qeveria Kurti i shkaktoi Kosovës dëmet më të mëdha që nga paslufta

Haziri: Nuk kam besuar që Hoti do të pranonte të propozohej për kryeministër

Haziri: Nuk kam besuar që Hoti do të pranonte të propozohej për kryeministër

28 të shëruar e vetëm një rast i ri me Covid-19 në Kosovë

28 të shëruar e vetëm një rast i ri me Covid-19 në Kosovë

Nga një muaj paraburgim për dy persona të dyshuar për vrasje

Nga një muaj paraburgim për dy persona të dyshuar për vrasje

Gruaja nga Dragashi ndërroi jetë, bashkëshorti i saj shërohet nga COVID-19

Gruaja nga Dragashi ndërroi jetë, bashkëshorti i saj shërohet nga COVID-19

Veseli: Heroin Bahri Fazliu, jam krenar që kam bashkëpunuar ngushtë me të

Veseli: Heroin Bahri Fazliu, jam krenar që kam bashkëpunuar ngushtë me të

Deputetja e PDK’së: Emëroi Veljkoviqin në kabinetin e tij, Kurti ka fyer UÇK-në dhe viktimat e luftës

Deputetja e PDK’së: Emëroi Veljkoviqin në kabinetin e tij, Kurti ka fyer UÇK-në dhe viktimat e luftës

Maqedonia e V. përgatitet për zgjedhje në kohë pandemie

Maqedonia e V. përgatitet për zgjedhje në kohë pandemie

Pas deklaratave të Borellit për kufijtë, Gjermania: Një marrëveshje që i kontribuon stabilitetit të rajonit është e mirë për Kosovën

Pas deklaratave të Borellit për kufijtë, Gjermania: Një marrëveshje që i kontribuon stabilitetit të rajonit është e mirë për Kosovën

Doktori amerikan për COVID-19, virale në Facebook pas raportimit të medieve shqipe

Doktori amerikan për COVID-19, virale në Facebook pas raportimit të medieve shqipe

Aeroporti i Shkupit dhe i Ohrit: Përgatitemi për hapje, presim vendimin e autoriteteve

Aeroporti i Shkupit dhe i Ohrit: Përgatitemi për hapje, presim vendimin e autoriteteve

Prishet razia në Vetëvendosje, Kurti e Konjufca mesazhe direkte njëri-tjetrit

Prishet razia në Vetëvendosje, Kurti e Konjufca mesazhe direkte njëri-tjetrit

Kurti dhuron gjak pas apelit se ka mungesë

Kurti dhuron gjak pas apelit se ka mungesë