Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

14.10.2019 23:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Sulmuesi kosovar i Malit të Zi, Fatos Beqiraj, ka shprehur emocionin e tij për mikpritjen që i kanë bërë rreth 12 mijë e 500 shikues në “Fadil Vokrri”, ku është kthyer për ndeshje pas 12 vjetësh.

“Jam kthyer pas 12 vitesh në stadiumin e Prishtinës. Hera e fundit ka qenë me Besën e Pejës”, ka thënë Beqiraj, që e ka cilësuar ndeshje emocionuese atë mes Kosovës dhe Malit të Zi.

“Falënderoj tifozët për mikpritjen. Ishin emocione të veçanta për mua, nuk do t’i harrojë asnjëherë. Në momentin që kam zgjedhur të luajë për Malin e Zi rrethanat kanë qenë tjera, dhe unë kam gjetur përkrahje të madhe atje. Por kjo ishte një ndeshje e veçantë për mua”, ka thënë Beqiraj.

Ai ka thënë se Kosova e ka merituar fitoren në ndeshjen e sotme ndaj Malit të Zi, pjesë e së cilës është edhe ai tash 11 vjet.

“Kosova ka luajtur një ndeshje shumë të mirë, dhe me meritë e fitoi”, ka thënë ai.

Sulmuesi ka thënë se përcjell ndeshjet e Kosovës sa herë ka mundësi, derisa ka vlerësuar ekipin e Kosovës në secilin repart.

“Kosova e ka një ekip shumë të mirë dhe shumë të re. Mendoj se do ta gjejë kualifikimin për evropian”, thotë ai.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Për të gjithë ata të cilët e kanë keqkuptuar, keqinterpretuar dhe keqtrajtuar mikpritjen për përfaqësuesen angleze

Për të gjithë ata të cilët e kanë keqkuptuar, keqinterpretuar dhe keqtrajtuar mikpritjen për përfaqësuesen angleze

O’Connell rikthehet në Prishtinë, me fanellë të Kosovës flet pas ndeshjes me Anglinë

O’Connell rikthehet në Prishtinë, me fanellë të Kosovës flet pas ndeshjes me Anglinë

Kosova e mbyll ciklin eliminator për ‘Euro 2020’ e pafuqishme kundër Anglisë

Kosova e mbyll ciklin eliminator për ‘Euro 2020’ e pafuqishme kundër Anglisë

Anglia ngrit epërsinë ndaj Kosovës

Anglia ngrit epërsinë ndaj Kosovës

Gazeta britanike: Tifozët kosovarë mbajnë lartë flamujt anglezë gjatë këndimit të himnit të Anglisë

Gazeta britanike: Tifozët kosovarë mbajnë lartë flamujt anglezë gjatë këndimit të himnit të Anglisë

Emocionuese: Çfarë atmosfere në ‘Fadil Vokrri’ gjatë intonimit të himnit të Kosovës dhe Anglisë!

Emocionuese: Çfarë atmosfere në ‘Fadil Vokrri’ gjatë intonimit të himnit të Kosovës dhe Anglisë!

Mbyllet pjesa e parë me epërsinë e Anglisë

Mbyllet pjesa e parë me epërsinë e Anglisë

Tifozët anglezë me plis të bardhë në kokë këndojnë nëpër rrugët e Prishtinës: “Serbinë e rrahin kudo që shkon!”

Tifozët anglezë me plis të bardhë në kokë këndojnë nëpër rrugët e Prishtinës: “Serbinë e rrahin kudo që shkon!”

Kosova – Anglia, formacionet zyrtare

Kosova – Anglia, formacionet zyrtare

37 vjeçarja tregon se si njolla e vogël që iu shfaq në hundë, i rezultoi të ishte kancer

37 vjeçarja tregon se si njolla e vogël që iu shfaq në hundë, i rezultoi të ishte kancer

Ja pse Anglisë i nevojitet sot fitorja kundër Kosovës

Ja pse Anglisë i nevojitet sot fitorja kundër Kosovës

A do t’i shohim nesër tifozet më seksi të Anglisë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’?

A do t’i shohim nesër tifozet më seksi të Anglisë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’?

Tifozët finlandezë festojnë më shqiponjën dykrenare (FOTO)

Tifozët finlandezë festojnë më shqiponjën dykrenare (FOTO)

Genta Ismajli po vjen me një bashkëpunim ndërkombëtar

Genta Ismajli po vjen me një bashkëpunim ndërkombëtar

Cilat janë pesë komplekset kryesore të femrave në seks?

Cilat janë pesë komplekset kryesore të femrave në seks?

Dhimbjet e rritës europiane: Çekia – Kosova 2:1

Dhimbjet e rritës europiane: Çekia – Kosova 2:1