Bekë Berisha nuk e pranon bakllavën për ditëlindje, dikush mendon t’i dhurojë një “bombë”

14.08.2019 20:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bekë Berisha nuk e pranon bakllavën për ditëlindje, dikush mendon t’i dhurojë një “bombë”

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Bekë Berisha ka thënë se nuk do ta pranojë bakllavën si dhuratë për ditëlindje, të cilën e feston sot më 14 gusht.

Berisha, i cili mbush sot 41-vjeç, ka shkruar sot në Facebook se për ditëlindje do të pranojë vetëm dhurata nga metalurgjia.

“Falemnderit të gjithëve për urimet! Mirëpres dhuratat nga metalurgjia. Mos ma përzieni ditëlindjen me bakllava të Kurban Bajramit. Falemnderit paraprakisht”, ka thënë Berisha

Ndërkaq, një mik i deputetit Berisha i ka propozuar atij një “bombë” si dhuratë për ditëlindje. Berisha duket se i ka pëlqyer ideja e mikut të tij.

“A ma ke ble qit bume a? Bima”, i ka thënë Berisha, mikut të tij.

Bekë Berisha u pa sot me kryeministrin në largim, Ramush Haradinaj, duke festuar ditëlindjen e 41-të të tij.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Takohen Mustafa dhe Kurti, shkak taksa 100 për qind

Takohen Mustafa dhe Kurti, shkak taksa 100 për qind

Të hënën Kuvendi mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme për taksën

Të hënën Kuvendi mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme për taksën

Lutfi Haziri: Masa e reciprocitetit duhet të qartësohet deri në fund

Lutfi Haziri: Masa e reciprocitetit duhet të qartësohet deri në fund

Kërkohet paraburgim ndaj tre personave të dyshuar për dhunim

Kërkohet paraburgim ndaj tre personave të dyshuar për dhunim

Lumezi dhe ambasadori zviceran diskutojnë për thellimin e bashkëpunimit

Lumezi dhe ambasadori zviceran diskutojnë për thellimin e bashkëpunimit

Diskutohet procesi i Vettingut në Kosovë

Diskutohet procesi i Vettingut në Kosovë

Reshjet e borës, Policia e Kosovës apelon për kujdes të shtuar në trafik

Reshjet e borës, Policia e Kosovës apelon për kujdes të shtuar në trafik

​FSSHK-Kurtit: Mos harroni ligjin e pagave

​FSSHK-Kurtit: Mos harroni ligjin e pagave

Digjitalizimi, proces i pashmangshëm për bizneset

Digjitalizimi, proces i pashmangshëm për bizneset

Presidenca kroate e BE-së: Shpresojmë që kosovarët të lëvizin pa viza në të ardhmen e afërt

Presidenca kroate e BE-së: Shpresojmë që kosovarët të lëvizin pa viza në të ardhmen e afërt

Qeveria aprovon themelimin e Grupit të ekspertëve për procesin e vetingut në drejtësi

Qeveria aprovon themelimin e Grupit të ekspertëve për procesin e vetingut në drejtësi

Qeveria e Kosovës ndan 400 mijë euro për furnizim me mjete mbrojtëse nga Coronavirusi

Qeveria e Kosovës ndan 400 mijë euro për furnizim me mjete mbrojtëse nga Coronavirusi

Kryeministri Kurti shkarkon bordin drejtues të INFRAKOS

Kryeministri Kurti shkarkon bordin drejtues të INFRAKOS

Grenell po bën probleme duke favorizuar Thaçin

Grenell po bën probleme duke favorizuar Thaçin

Rregullat për vizë pune në Gjermani pas 1 marsit

Rregullat për vizë pune në Gjermani pas 1 marsit

Në Antarktik bora dhe akulli bëhen të kuqe

Në Antarktik bora dhe akulli bëhen të kuqe