Bayern Munichu po punon për transferimin e Mandzukicit

15.08.2019 12:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bayern Munichu po punon për transferimin e Mandzukicit

Mario Mandzukic (Foto: Tullio M. Puglia/Getty Images/Guliver)

Bayern Munich raportohet se janë të prirur të sjellin përsëri në klub sulmuesin kroat të Juventusit, Mario Mandzukic.

Sipas gazetarit të njohur të Gazzetta dello Sport, Nicolo Schira, agjenti i kroatit, Giovanni Branchini është duke punuar për rikthimin e Mandzukicit te Bayerni.

Branchin ndihmoi Ivan Perisicin për t’u transferuar nga Interi, dhe Schira shton se gjigantët gjermanë janë të gatshëm t’i ofrojnë atij 10 milionë euro për dy vjet.

Sidoqoftë, Bianconerët do të lejonin ndarjen me 33-vjeçarin kroat vetëm për një tarifë prej 15 milionë eurosh.

Mandzukic ka fituar Ligën e Kampionëve me Juventusin (Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

Kroati kaloi dy vjet në Bayern midis 2012 dhe 2014, duke shënuar 48 gola dhe duke fituar dy tituj të Bundesligës, si dhe Ligën e Kampionëve.

Në garë për të janë edhe Borussia Dortmundit dhe Sevilla. /Telegrafi//telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bayern Munichu po punon për transferimin e Mandzukicit

Bayern Munichu po punon për transferimin e Mandzukicit

Liverpooli fiton Super Kupën e Evropës

Liverpooli fiton Super Kupën e Evropës

Enca ka një porosi për meshkujt nëse nuk i japin orgazëm

Enca ka një porosi për meshkujt nëse nuk i japin orgazëm

Seksbombën britanike e zë belaja në plazh (Foto)

Seksbombën britanike e zë belaja në plazh (Foto)

Dy djem rrahin të miturën në Tiranë, dalin pamjet kur adoleshenti i nxjerr pistoletën vajzës (Video)

Dy djem rrahin të miturën në Tiranë, dalin pamjet kur adoleshenti i nxjerr pistoletën vajzës (Video)

Çmendet Barcelona, 80 milion euro dhe Coutinho për të rikthyer Neymar

Çmendet Barcelona, 80 milion euro dhe Coutinho për të rikthyer Neymar

Arsenali mund të lëshojë Mustafin në huazim

Arsenali mund të lëshojë Mustafin në huazim

Momenti i tmerrshëm kur një grua shtypet mes dy makinave (Video)

Momenti i tmerrshëm kur një grua shtypet mes dy makinave (Video)

Lady Gaga po akuzohet se ka kopjuar “Shallow” nga një këngëtar i panjohur, i kërkojnë miliona dollarë dëmshpërblim

Lady Gaga po akuzohet se ka kopjuar “Shallow” nga një këngëtar i panjohur, i kërkojnë miliona dollarë dëmshpërblim

Vitet janë ndalur për Nicole Sherzinger

Vitet janë ndalur për Nicole Sherzinger

Të gjithë sytë tek Jennifer Lopez

Të gjithë sytë tek Jennifer Lopez

“Home Alone” po rikthehet në version të ri

“Home Alone” po rikthehet në version të ri

Me këto poza paraqitet Melinda Ademi

Me këto poza paraqitet Melinda Ademi

I mblodhi 12 mijë euro për djalin e sëmurë, të gjitha i shpenzoi në drogë e prostituta

I mblodhi 12 mijë euro për djalin e sëmurë, të gjitha i shpenzoi në drogë e prostituta

Kafja e mëngjesit pihet edhe nëse i shtoni pak kripë

Kafja e mëngjesit pihet edhe nëse i shtoni pak kripë

NIS ME DËSHTIME “SUNNY HILL”, NJË PIKË KONTROLLI PËR MIJËRA VETA

NIS ME DËSHTIME “SUNNY HILL”, NJË PIKË KONTROLLI PËR MIJËRA VETA