Bate Borisov 0-1 Chelsea, notat e lojtarëve: Shkëlqejnë Giroud, Hazard e Jorginho

08.11.2018 21:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bate Borisov 0-1 Chelsea, notat e lojtarëve: Shkëlqejnë Giroud, Hazard e Jorginho

Chelsea ka marrë edhe fitoren e katërt në po aq ndeshje në Ligën e Evropës.

Me fitoren e arritur në Bjellorusi, Chelsea ka siguruar kalimin në raundin tjetër të Ligës së Evropës.

Londinezët do të luajnë dy ndeshjet e fundit në grup ndaj PAOK-ut dhe MOL Vidit por vetëm sa për statistika.

Në fitoren e arritur 1-0 në udhëtim tek Bate, më i miri te Chelsea ishte Olivier Giroud që shënoi golin e vetëm në ndeshje.

Me paraqitje të mirë u dalluan edhe Eden Hazard dhe Jorginho.

Ndërkohë nota më e vogël shkoi për sulmuesin vendas Skavysh. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Bate Borisov 0-1 Chelsea, notat e lojtarëve: Shkëlqejnë Giroud, Hazard e Jorginho

Bate Borisov 0-1 Chelsea, notat e lojtarëve: Shkëlqejnë Giroud, Hazard e Jorginho

Mjekët i kishin thënë të operohet për shkak të mbipeshës, refuzoi ta bëjë një gjë të tillë – me dieta dhe ushqim të shëndetshëm arriti t’i humb 108 kilogramë (Foto/Video)

Mjekët i kishin thënë të operohet për shkak të mbipeshës, refuzoi ta bëjë një gjë të tillë – me dieta dhe ushqim të shëndetshëm arriti t’i humb 108 kilogramë (Foto/Video)

Agjencia Shtetërore Kineze e lajmeve prezantoi spikerin virtual të lajmeve me inteligjencë artificiale

Agjencia Shtetërore Kineze e lajmeve prezantoi spikerin virtual të lajmeve me inteligjencë artificiale

Real Betis – Milan, formacionet zyrtare: ‘Luftë’ për vendin e parë

Real Betis – Milan, formacionet zyrtare: ‘Luftë’ për vendin e parë

De Vrij: Nuk luajmë ndaj Tottenhamit për barazim

De Vrij: Nuk luajmë ndaj Tottenhamit për barazim

Grupi i burrave indian u shtrinë vullnetarit në tokë që të shtypen nga lopët, besojnë se ky veprim u sjell fat dhe prosperitet (Video, +16)

Grupi i burrave indian u shtrinë vullnetarit në tokë që të shtypen nga lopët, besojnë se ky veprim u sjell fat dhe prosperitet (Video, +16)

Kosova fton Mirlind Kryeziun për dy ndeshjet e radhës

Kosova fton Mirlind Kryeziun për dy ndeshjet e radhës

Krijesat misterioze që lëshonin zëra të çuditshëm, habitën turistët në bregdetin tajlandez (Video)

Krijesat misterioze që lëshonin zëra të çuditshëm, habitën turistët në bregdetin tajlandez (Video)

Lista e Portugalisë ndaj Italisë dhe Polonisë, mungon përsëri Ronaldo

Lista e Portugalisë ndaj Italisë dhe Polonisë, mungon përsëri Ronaldo

Kaltrina Selimi publikon sot këngën e re ‘Kthema’

Kaltrina Selimi publikon sot këngën e re ‘Kthema’

Juventusi mendon transferimin e Dembeles në janar

Juventusi mendon transferimin e Dembeles në janar

Aktori me ngjyrë shpallet mashkulli më i pashëm në botë

Aktori me ngjyrë shpallet mashkulli më i pashëm në botë

Flet kryeinxhinieri, tregon se kur dhe si u prodhua traktori i parë në Shqipëri (Foto)

Flet kryeinxhinieri, tregon se kur dhe si u prodhua traktori i parë në Shqipëri (Foto)

Milani pritet të dënohet nga UEFA shkaku i Fair Play Finaciarit

Milani pritet të dënohet nga UEFA shkaku i Fair Play Finaciarit

Sterling kërkon falje pas penalltisë skandaloze ndaj Shakhtarit

Sterling kërkon falje pas penalltisë skandaloze ndaj Shakhtarit

Konfirmohet filmi i animuar Super Mario

Konfirmohet filmi i animuar Super Mario