Me bast që nuk i dinit: 20 fakte të çuditshme për seksin

03.10.2016 15:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Me bast që nuk i dinit: 20 fakte të çuditshme për seksin

seksi1Të gjithë themi se kemi lexuar shumë gjëra për seksin. Por me shumë gjasë që nuk i dini faktet e mëposhtme.

-Numri më i lartë i orgazmave, që përjeton një grua në një orë: 163. Numri më i lartë për një burrë në një orë: 16.

-Një në dhjetë bebe në Europë ngjizet në një krevat Ikea.

-Në kryeqytetin amerikan, Uashington, lejohet vetëm pozicioni i misionarit.

-Një markë prezervativi në SHBA quhet Ramses, sipas faraonit egjiptian, që në fakt ishte shumë pjellor, pasi la 160 pasaardhës.

-Çdo sekondë në mbarë botën 2778 çifte janë duke bërë seks. Kjo do të thotë rreth 240 milionë akte seksuale në ditë.

-Një në 50 persona ka një thithkë shtesë.

-Një në 20 persona thotë se është përgjumur gjatë aktit seksual.

-Një nga lojërat e seksit më të preferuara në botë janë mbathjet e ngrënshme të meshkujve.

-Mjekra e një burri rritet më shpejt nëse ai ka mundësi të bëjë seks më herët.

-Një mashkull i vetëm prodhon brenda dy javësh aq spermë, sa teorikisht mund të lërë shtatzënë çdo grua në botë.

-Një spermatozoid e tund bishtin 800 herë që të ecë përpara me 1 centimetër.

-Në mbarë botën janë të dokumentuara 600 pozicione seksuale. Por vetëm 5 përqind e çifteve provojnë më shumë se 20 pozicione.

-Çdo sekondë në mbarë botën shiten 7 tableta Viagra.

-Shpikësi i Kamasutrës ishte beqar i betuar.

-17 përqind e grave dhe 10 përqind e meshkujve do e ndërprisnin seksin nëse bie zilja e telefonit.

-Një orgazmë e shtirur djeg më shumë kalori se një e vërtetë.

-Nga temperatura 16 gradë celsius e poshtë, ulet dëshira seksuale e grave dhe pjelloria e tyre.

-Nëse një çift shkon në hotel në Nebraska, SHBA, atyre u jepen rroba gjumi të pastra. Arsyeja? Nuk lejohet të bësh seks nudo.

-Një në katër meshkuj mendon se kolegët, fqinjët dhe miqtë bëjnë më shumë seks se ai.

-Ereksionet gjatë natës mund të zgjasin deri në 50 minuta.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ronaldo: Asgjë nuk ka mbaruar, Reali nuk do ta ketë të lehtë ndaj Bayernit

Ronaldo: Asgjë nuk ka mbaruar, Reali nuk do ta ketë të lehtë ndaj Bayernit

Nintendo këtë verë do të lançojë një RPG të ri për smartfonët

Nintendo këtë verë do të lançojë një RPG të ri për smartfonët

Rezarta Shkurta nostalgjike…do i rikthehet muzikës?

Rezarta Shkurta nostalgjike…do i rikthehet muzikës?

Nga puna në autolarje te veturat super luksoze, historia frymëzuese e 40-vjeçarit (Foto)

Nga puna në autolarje te veturat super luksoze, historia frymëzuese e 40-vjeçarit (Foto)

Përse gratë ndahen nga burri që e dashurojnë

Përse gratë ndahen nga burri që e dashurojnë

Mancini shumë afër për t’u bërë trajner i Italisë

Mancini shumë afër për t’u bërë trajner i Italisë

Një tjetër këngëtare do të lërë Shqipërinë, zbuloni për kë bëhet fjalë

Një tjetër këngëtare do të lërë Shqipërinë, zbuloni për kë bëhet fjalë

Behrami kërkon më të mirën ndaj Interit

Behrami kërkon më të mirën ndaj Interit

10 gjëra që duhet t’i dijë secili mashkull mbi proteinat pluhur

10 gjëra që duhet t’i dijë secili mashkull mbi proteinat pluhur

Zbuloni çfarë e lidh Landin e WSF me Valbona Selimllarin

Zbuloni çfarë e lidh Landin e WSF me Valbona Selimllarin

Shoferi kishte humbur për katër ditë, nuk kishte ngrënë asnjë patate të skuqur me të cilat ishte i mbushur kamioni i tij (Foto)

Shoferi kishte humbur për katër ditë, nuk kishte ngrënë asnjë patate të skuqur me të cilat ishte i mbushur kamioni i tij (Foto)

Alisson i fokusuar te Roma, befason me preferencat për portierin, mbrojtësin dhe sulmuesin më të mirë në Serie A

Alisson i fokusuar te Roma, befason me preferencat për portierin, mbrojtësin dhe sulmuesin më të mirë në Serie A

WhatsApp Ban, nga muaji tjetër disa përdorues nuk do të mund të përdorin aplikacionin

WhatsApp Ban, nga muaji tjetër disa përdorues nuk do të mund të përdorin aplikacionin

Geta çmend Dhërminë me këto veprime

Geta çmend Dhërminë me këto veprime

Parashikim: Real Madrid – Bayern Munich

Parashikim: Real Madrid – Bayern Munich

Njihuni me Kumrijen, motrën e Hashim Thaçit

Njihuni me Kumrijen, motrën e Hashim Thaçit