Bashkimi i Neymar me Messin në PSG, flet Leonardo

06.12.2020 17:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bashkimi i Neymar me Messin në PSG, flet Leonardo

Drejtori sportiv i Paris Saint-Germain Leonardo tha se “ne nuk prekim lojtarët e të tjerëve” kur u pyet në lidhje me mundësinë që Lionel Messi të bashkohej përsëri me Neymarin në Ligue 1.

Reprezentuesi brazilian Neymar shkaktoi trazira gjatë javës, duke thënë se nuk ka asgjë që ai dëshiron më shumë sesa të rreshtohet së bashku me ish-shokun e tij të ekipit të Barcelona përsëri vitin e ardhshëm.

Messi dështoi të konkretizonte një largim nga Barça në afatin kalimtar veror, por, me kontratën e tij që mbaron në qershorin e ardhshëm, mbetet e paqartë nëse ai do të zgjedhë të largohet në vitin 2021.

Neymar dhe Messi luajtën së bashku në “Camp Nou” midis 2013 dhe 2017, por Leonardo nuk donte të fliste për shanset e një ribashkimi mes çiftit në Paris, përcjell KosovaPress.

“E dini, është normale që Neymar t’ia thotë këtë një gazetari argjentinas,” tha ai për Canal +. “Ai duhej të fliste për Messin. Është normale.”

“Ne duhet të mbajmë respekt për të tjerët. Ai është një lojtar i Barcelonës. Kur dikush flet për lojtarët tanë, ne nuk jemi të lumtur. Kështu që nuk prekim lojtarët e njerëzve të tjerë. Tani nuk është koha të mendojmë për afatin kalimtar.”

“Ne jemi shumë të kënaqur me skuadrën që kemi. Ne jemi duke menduar për sezonin tonë dhe fundin e pjesës së parë të sezonit, i cili ishte shumë i komplikuar.”

“Ne duhet të qëndrojmë të përqendruar në qëllimet tona siç janë kualifikimi për në fazën 1/16 në Champions League. Dhe gjithashtu duhet të mendojmë për Ligue 1 dhe të shmangim gjetjen e vetes në një situatë të komplikuar. Le të mbajmë fokusin tonë.”

Pasi mori vetëm një pikë nga dy ndeshjet e tyre të mëparshme në Ligue 1, PSG u kthye në rrugën e fitores me një fitore 3-1 ndaj Montpellier të Shtunën.

“Po flasim”, tha ai. “Ne duam të diskutojmë dhe ai gjithashtu dëshiron të diskutojë. Tani është koha për të ardhur në një ide më të qartë për të ardhmen e tij.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bashkimi i Neymar me Messin në PSG, flet Leonardo

Bashkimi i Neymar me Messin në PSG, flet Leonardo

Dyshohet se rrahu për vdekje burrin e saj, arrestohet boksierja

Dyshohet se rrahu për vdekje burrin e saj, arrestohet boksierja

Interi fiton dhe i bën presion direkt Milanit

Interi fiton dhe i bën presion direkt Milanit

Mbyllet me gjashtë gola derbi i madh gjerman, Bayern – Leipzig

Mbyllet me gjashtë gola derbi i madh gjerman, Bayern – Leipzig

Cadiz – Barcelona, formacionet zyrtare

Cadiz – Barcelona, formacionet zyrtare

Dua Lipa interpreton ‘live’ disa prej hiteve të saj, mahnit me vokalin

Dua Lipa interpreton ‘live’ disa prej hiteve të saj, mahnit me vokalin

2Ton xhiron klipin e ri

2Ton xhiron klipin e ri

Del Piero, De Rosi, Pazzini, Abate, Matri e disa të tjerë licensohen për trajnerë

Del Piero, De Rosi, Pazzini, Abate, Matri e disa të tjerë licensohen për trajnerë

A do të jap dorëheqje? Flet Zinedine Zidane pas humbjes nga Shakhtari

A do të jap dorëheqje? Flet Zinedine Zidane pas humbjes nga Shakhtari

​Shakhtari e mposht me lehtësi Realin, komplikohet situata në Grupin B

​Shakhtari e mposht me lehtësi Realin, komplikohet situata në Grupin B

​Testoni veten sa jeni të vëmendshëm: Gjeni pesë objekte të fshehura

​Testoni veten sa jeni të vëmendshëm: Gjeni pesë objekte të fshehura

​Shakhtar – Real Madrid, formacionet zyrtare

​Shakhtar – Real Madrid, formacionet zyrtare

​Dalin detaje rrënqethëse mbi gjendjen e Maradonas në ditët e fundit të jetës së tij

​Dalin detaje rrënqethëse mbi gjendjen e Maradonas në ditët e fundit të jetës së tij

Shkencëtarët zhvillojnë mjetin që zbulon COVID-19 nga rrezet rëntgen me saktësi 83%

Shkencëtarët zhvillojnë mjetin që zbulon COVID-19 nga rrezet rëntgen me saktësi 83%

Një foto e paparë e Princeshës Diana në bikini

Një foto e paparë e Princeshës Diana në bikini

Në Itali: Ronaldo nuk e pyet Pirlon, ai vendos vet se kur luan

Në Itali: Ronaldo nuk e pyet Pirlon, ai vendos vet se kur luan