Bashkimi fiton edhe ndeshjen e dytë të Play-Offit ndaj Rahovecit, një fitore larg finales

30.04.2018 06:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bashkimi fiton edhe ndeshjen e dytë të Play-Offit ndaj Rahovecit, një fitore larg finales

Klubi prizrenas, Bashkimi ka fituar edhe takimin e dytë ndaj Rahovecit, pasi i ka mposhtur me rezultat 114-86.

Bashkimi ka arritur të triumfojë në shtëpi në palestrën Sezai Surroi përball Rahovecit duke e quar serinë në 2-0, ndërsa dy ndeshjet e radhës luhet tek ‘Vreshtarët’ si vendas.

Prizrenasit e nisën mirë ndeshjen duke e fituar çerekun e parë me rezultat 30-23, për të treguar që duan ta fitojnë edhe këtë takim.

Edhe çereku i dytë foli në të mirë të prizrenasve, të cilët e fituan me rezultat 24-17, duke shkuar në pushim me 14 pikë epërsi apo me rezultat të përgjithshëm 54-40.

Në pjesën e dytë kur pritej që Rahoveci të kthehej në lojë kjo nuk ndodhi, pasi Bashkimi këtë çerek e fitojë me rezultat më bindës 34-18, duke shkuar në rezultat 88-58.

Çereku i katërt i takoi mysafirëve, të cilët fituan me rezultat 28-26, por pa arritur ta rikthejnë lojën, pasi ndeshja përfundoi me fitoren e Bashkimit me rezultat të përgjithshëm 114-86.

Basketbollistët më të dalluar të ndeshjes ishin Arron Moss te bashkimi me 23 pikë, 10 kërcime e 17 asistime, ndërsa te Rahoveci më i dalluari ishte  Mark Williams me 17 pikë, 10 kërcime e tri asistime. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Qentë mbrojnë foshnjat nga infeksionet

Qentë mbrojnë foshnjat nga infeksionet

Pas Galaxy Fold dy telefonë të tjerë me ekrane që palosen do vinë

Pas Galaxy Fold dy telefonë të tjerë me ekrane që palosen do vinë

Njerëzit më shumë po preferojnë të udhëtojnë sesa të martohen e të bëjnë fëmijë

Njerëzit më shumë po preferojnë të udhëtojnë sesa të martohen e të bëjnë fëmijë

Apple do të riparojë iPhone me bateri të palëve të treta

Apple do të riparojë iPhone me bateri të palëve të treta

Policia Japoneze arreston një 13 vjeçare për shpërndarjen e një njoftimi “popup” që nuk mbyllej

Policia Japoneze arreston një 13 vjeçare për shpërndarjen e një njoftimi “popup” që nuk mbyllej

Zbulohet ilaçi më efektiv kundër depresionit dhe vetëvrasjeve

Zbulohet ilaçi më efektiv kundër depresionit dhe vetëvrasjeve

Dështon plani për një taksë dixhitale brenda Bashkimit Evropian

Dështon plani për një taksë dixhitale brenda Bashkimit Evropian

6 metoda për të rritur fuqinë dhe cilësinë e sinjalit Wi-Fi

6 metoda për të rritur fuqinë dhe cilësinë e sinjalit Wi-Fi

Vaksina kundër fruthit nuk shkakton autizmin te fëmijët

Vaksina kundër fruthit nuk shkakton autizmin te fëmijët

Fushata e takimeve informative të edicionit të 7-të të ICT Awards nis me Tiranën dhe Prishtinën

Fushata e takimeve informative të edicionit të 7-të të ICT Awards nis me Tiranën dhe Prishtinën

Fitbit i kundërpërgjigjet Apple dhe Samsung me orën e re inteligjente

Fitbit i kundërpërgjigjet Apple dhe Samsung me orën e re inteligjente

Janë zbuluar gjenet përgjegjëse të autizmit

Janë zbuluar gjenet përgjegjëse të autizmit

Çmontimi i Galaxy S10, telefoni i vështirë për tu riparuar

Çmontimi i Galaxy S10, telefoni i vështirë për tu riparuar

Ditë qetësie në Bali: Mbyllen aeroportet, ndalon interneti dhe zbrazen rrugët për të festuar Vitin e Ri Hindu (Foto)

Ditë qetësie në Bali: Mbyllen aeroportet, ndalon interneti dhe zbrazen rrugët për të festuar Vitin e Ri Hindu (Foto)

Firefox 67 mund të ketë zgjidhjen e duhur për përdorimin e lartë të memories

Firefox 67 mund të ketë zgjidhjen e duhur për përdorimin e lartë të memories

Kur do të mund të aplikohet te pacientët e tjerë trajtimi i virusit HIV që rezultoi i suksesshëm

Kur do të mund të aplikohet te pacientët e tjerë trajtimi i virusit HIV që rezultoi i suksesshëm