Bashkëshortja e Kosnett i del në krah Kurtit: Ka të drejtë, është e mundur lirimi i shtetit të kapur

26.04.2020 16:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bashkëshortja e Kosnett i del në krah Kurtit: Ka të drejtë, është e mundur lirimi i shtetit të kapur

Bashkëshortja e ambasadorit amerikan, Philip Kosnett, Alison Kosnett, hapur ka dalë në përkrahje të kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit.

Fillimisht në profilin e saj në Facebook, Alison Kosnett, ka shkruar për shtetin e kapur pa përmendur emrin e Kurtit, shkruan gazeta inFokus.

“Ai ka të drejtë. Çlirimi i shtetit të kapur është i mundur”, ka shkruar shkurt Kosnett.

Por, më pas u pyet nga miqtë në rrjetin social se për kë tha që “ai ka të drejtë”.

Ndërsa, Kosnett nuk vonoi përgjigjen, “Albin Kurti, Kryeministri në detyrë”, shkruan gazeta inFokus.

Ndërsa, në një koment tjetër ka thënë që Kosova ka nevojë për zërin e të gjithëve jo veç të Albinit.

“Jam e lumtur që vazhdoj të flas për nevojën për transparencë edhe llogaridhënie. Të gjithë duhet të flasim e ta ngrejmë zërin për këtë. E ardhmja e Kosovës ka nevojë për zërin e të gjithëve, jo veç të Albinit. Kjo nuk mund të jetë veç politike, duhet të jetë për integritetin e qeverisjes për të gjithë”, ka shkruar Kosnett./Gazeta inFokus/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Veseli: Albin Kurti mashtrues, nisi reciprocitetin pasi e kuptoi nga Kushtetuesja se nuk do të jetë kryeministër

Veseli: Albin Kurti mashtrues, nisi reciprocitetin pasi e kuptoi nga Kushtetuesja se nuk do të jetë kryeministër

Thaçi: Kurti po e rrezikon Shtetin, po i vazhdon mashtrimet patriotike

Thaçi: Kurti po e rrezikon Shtetin, po i vazhdon mashtrimet patriotike

Për masat shtesë të reciprocitetit, Kurti: Serbia ka ndërruar qasje…, i kundërvihemi me masë reciproke

Për masat shtesë të reciprocitetit, Kurti: Serbia ka ndërruar qasje…, i kundërvihemi me masë reciproke

Avdullah Hoti propozon ministrat e LDK’së, votohen pastaj në Kryesi

Avdullah Hoti propozon ministrat e LDK’së, votohen pastaj në Kryesi

Lajçak kërkon heqjen e menjëhershme të reciprocitetitP

Lajçak kërkon heqjen e menjëhershme të reciprocitetitP

Ky është vendimi i plotësuar rreth reciprocitetit me Serbinë

Ky është vendimi i plotësuar rreth reciprocitetit me Serbinë

Daçiq: S’ka dialog pa heqjen e reciprocitetit, duam kompromis por s’do pranojmë Kosovën

Daçiq: S’ka dialog pa heqjen e reciprocitetit, duam kompromis por s’do pranojmë Kosovën

Edhe 12 të shëruar dhe gjashtë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Edhe 12 të shëruar dhe gjashtë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Thaçi i shokuar me “amaterizmin e Bordit të përkohshëm të KEK-ut dhe servilëve të tyre”

Thaçi i shokuar me “amaterizmin e Bordit të përkohshëm të KEK-ut dhe servilëve të tyre”

Nis peticioni i VV-së me kërkesën për zgjedhje

Nis peticioni i VV-së me kërkesën për zgjedhje

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

6 zyrtarë të MI-së morën paga shtesë për mbikëqyrjen e një projekti, njëri mori mbi 30 mijë euro

6 zyrtarë të MI-së morën paga shtesë për mbikëqyrjen e një projekti, njëri mori mbi 30 mijë euro

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Donald Trump thotë se protestuesit do të përballen me qentë dhe armët nëse sulmojnë Shtëpinë e Bardhë

Donald Trump thotë se protestuesit do të përballen me qentë dhe armët nëse sulmojnë Shtëpinë e Bardhë

41% e kosovarëve në kohë pandemie ulën konsumin, 15% morën para borxh

41% e kosovarëve në kohë pandemie ulën konsumin, 15% morën para borxh

Vetëvendosje me peticion kërkon zgjedhje

Vetëvendosje me peticion kërkon zgjedhje