Bashkëshortët që për 15 vjet, porosisin ushqimin e njëjtë në të njëjtin restorant (Foto)

09.03.2019 13:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bashkëshortët që për 15 vjet, porosisin ushqimin e njëjtë në të njëjtin restorant (Foto)

Ron dhe Diana Watson nga Teksasi i Shteteve të Bashkuara, kanë ngrënë nga gjashtë herë në javë në të njëjtin restorant, për 15 vjet me radhë.

Që kur është hapur Roadhouse në Kansas, shumë pranë shtëpisë së tyre, ata e vizitojnë për çdo natë, përpos të shtunave, transmeton Telegrafi.

Madje, ata edhe ulen në tavolinën e njëjtë me numër 412, që ndodhet përballë derës dhe ua mundëson të shohin kush hyn dhe del, ndërsa ushqehen dhe bisedojnë.

Ron dhe Diana gjatë vizitës në restorant

Diana porositë mish të pjekur mirë, me një sallatë anash, por pa domate dhe kripë. Në anën tjetër, Ron dëshiron gjoks pule dhe papate të shtypura, si dhe një sallatë të lehtë.

Rutinën e njëjtë, bashkëshortët e realizojnë që nga viti 2004, kur edhe është hapur restoranti, ndërsa arsyeja pse nuk shkojnë të shtunave, është se Diana punon deri vonë dhe lokali është i mbushur me mysafir.

Ngrënien në restorant, ata e praktikojnë sepse Ron nuk di të gatuajë, ndërsa nuk dëshiron që Diana të lodhet edhe më shumë, pasi ta ketë kryer punën e përditshme.

“Të gjithë i duan ata, të gjithë iu flasin. Janë miqtë tanë më të mirë, ndër bashkëshortët më të respektuar që na vizitojnë” është thënë në një postim, të zyrtarëve të restorantit.

Derisa i konsiderojnë si maskota të gjalla, fotografinë e bashkëshortëve ata e kanë vënë në një pjesë të pëlqyer të restorantit, si nderim për mysafirët e përkushtuar. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve