Bashkatdhetarët lënë Kosovën, kolona të gjata dhe pritje deri në tri orë në dalje të pikë kalimeve kufitare

14.08.2019 10:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bashkatdhetarët lënë Kosovën, kolona të gjata dhe pritje deri në tri orë në dalje të pikë kalimeve kufitare

Bashkatdhetarët të cilët ishin në Kosovë tani më kanë përfunduar pushimet dhe janë duke u kthyer në vendet e Evropës, aty ku jetojnë.

Kjo ka bërë që në pikat kufitare të Kosovës të shkaktohen kolona në dalje për shkak të fluksit të madh të bashkatdhetarëve.
Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, njofton se kolona të gjata deri në një kilometër janë shkaktuar në dalje të Merdares. Ndërsa në hyrje kolonat janë deri në 50 metra.

Pritjet në këtë pikë kalim janë deri në tri orë në dalje.

Po ashtu kolona janë shkaktuar edhe në dalje të pikë kalimit Dheu i Bardhë deri në 20o metra në dalje, ndërsa 100 metra në hyrje. Pritjet janë deri në 40 minuta.

Edhe në Muçibabë janë krijuar kolona deri në 400 metra dhe pritje deri në 40 minuta në dalje.

Kurse në pikë kalimin Vërmicë kolona në dalje janë deri në 100 metra.

Për të përcjellë në kohë reale gjendjen në pikë-kalimet kufitare qytetarët mund të informohen duke klikuar në web faqen e Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar./Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haradinaj-Stublla në Luginë: Serbia të kërkojë falje për krimet në Kosovë

Haradinaj-Stublla në Luginë: Serbia të kërkojë falje për krimet në Kosovë

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë

Kuçi: Plani hapësinor për Parkun Kombëtar Bjeshkët e Nemuna shumë shpejt në Qeveri

Kuçi: Plani hapësinor për Parkun Kombëtar Bjeshkët e Nemuna shumë shpejt në Qeveri

Bajrami jep detaje për çështjen e 170 eurove

Bajrami jep detaje për çështjen e 170 eurove

Në SHSKUK po trajtohen 268 pacientë me Covid-19

Në SHSKUK po trajtohen 268 pacientë me Covid-19

​Kompanitë ajrore: Rihapja e kufijve mbetet kaotike

​Kompanitë ajrore: Rihapja e kufijve mbetet kaotike

Rrëfimi i të mbijetuarit të Srebrenicës – i cili i ka bërë vetes një premtim

Rrëfimi i të mbijetuarit të Srebrenicës – i cili i ka bërë vetes një premtim

Zemaj i kërkon Gjergj Dedajt t’u drejtohet autoriteteve në Shkup pas vendimit për t’u kërkuar kosovarëve test për Covid-19

Zemaj i kërkon Gjergj Dedajt t’u drejtohet autoriteteve në Shkup pas vendimit për t’u kërkuar kosovarëve test për Covid-19

Nuk hyn në rend dite propozim-rezoluta e Vjosa Osmanit për shkarkimin e Goran Rakiqit

Nuk hyn në rend dite propozim-rezoluta e Vjosa Osmanit për shkarkimin e Goran Rakiqit

Zjarrfikësit kërkojnë kushte më të mira për punë

Zjarrfikësit kërkojnë kushte më të mira për punë

Organizata Botërore e Meteorologjisë parashikon ngrohje drastike në vitet e ardhshme

Organizata Botërore e Meteorologjisë parashikon ngrohje drastike në vitet e ardhshme

Haxhiu: Qeveria Hoti po dëshiron të mbajë klientelat korruptuese

Haxhiu: Qeveria Hoti po dëshiron të mbajë klientelat korruptuese

Osmani propozon ngritje të mocionit të mosbesimit individual ndaj Rakiq, jep një javë afat

Osmani propozon ngritje të mocionit të mosbesimit individual ndaj Rakiq, jep një javë afat

​Osmani, Hotit: Në Kuvend nuk ka ardhur asnjë platformë për dialogun

​Osmani, Hotit: Në Kuvend nuk ka ardhur asnjë platformë për dialogun

Punime rrugore në Autostradën “Arbën Xhaferi” ndërmjet nyjës në pjesën Doganaj-Hani i Elezit

Punime rrugore në Autostradën “Arbën Xhaferi” ndërmjet nyjës në pjesën Doganaj-Hani i Elezit

Gucati: Gjykata Speciale është e papranueshme e njëanshme dhe e dyshimtë

Gucati: Gjykata Speciale është e papranueshme e njëanshme dhe e dyshimtë