Basha bënë thirrje për protestë

09.03.2015 10:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat pasditen e djeshme tha se dyshja Rama – Meta e ka kuptuar se për ta ka nisur numërimi mbrapsht, duke u bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të bashkohen në protestën e tyre.

Ai gjatë ditës së djeshme ka bërë me dije se opozita do të protestojë me 12 mars, duke filluar nga ora 10:00 duke nisur nga sheshi ‘Skënderbej’ për të rrëzuar siç tha, oligarkinë Rama-Meta që ka zhytur në varfëri e dëshpërim një popull të tërë.

Sipas Bashës, gjendja në vend, për shkak të keqqeverisjes është dramatike, duke nisur nga ‘krimi përditë në rritje, akte të dëshpëruara të vetëflijimit për shkak të lakut të vënë në fyt, ku vetëm javën që shkoi pati tre raste, shkelja me dy këmbë e ligjit nga dyshja Rama-Meta, edhe pse njëri është i akuzuara si porositës i vrasjes së një deputeti dhe tjetri si dëshmitar.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pjesëmarrje historike për PE-në, ekstremistët ngjiten të udhëhequr nga Le Pen

Pjesëmarrje historike për PE-në, ekstremistët ngjiten të udhëhequr nga Le Pen

Dalin rezultatet e para të zgjedhjeve evropiane

Dalin rezultatet e para të zgjedhjeve evropiane

Merkel pas skandalit austriak, kërkon nga evropaianët të mos e votojë ekstremin e djathtë

Merkel pas skandalit austriak, kërkon nga evropaianët të mos e votojë ekstremin e djathtë

Austri, Kurz çon vendin në zgjedhje të parakohshme

Austri, Kurz çon vendin në zgjedhje të parakohshme

SHBA-të tërheqin stafin joemergjent nga Iraku

SHBA-të tërheqin stafin joemergjent nga Iraku

Amnesty International: Nicolas Maduro ka kryer krime kundër njerëzimit gjatë krizës në Venezuelë

Amnesty International: Nicolas Maduro ka kryer krime kundër njerëzimit gjatë krizës në Venezuelë

Tragjedi në Mesdhe, fundoset barka me emigrantë, 50 të vdekur

Tragjedi në Mesdhe, fundoset barka me emigrantë, 50 të vdekur

Fillon fushata për zgjedhjet më të rëndësishme të Parlamentit Evropian

Fillon fushata për zgjedhjet më të rëndësishme të Parlamentit Evropian

Këto janë vendet me numrin më të madh të grave në parlament

Këto janë vendet me numrin më të madh të grave në parlament

Vrasësi me pagesë që ekzekutoi 492 persona, synonte 500

Vrasësi me pagesë që ekzekutoi 492 persona, synonte 500

Rusia bisedon me NATO-n për “bashkëveprimet ushtarake”

Rusia bisedon me NATO-n për “bashkëveprimet ushtarake”

Tusk optimist: BE nuk duhet ta braktisë anulimin e Brexitit

Tusk optimist: BE nuk duhet ta braktisë anulimin e Brexitit

Partia e Presidentit Erdogan kërkon anulimin e zgjedhjeve në Stamboll

Partia e Presidentit Erdogan kërkon anulimin e zgjedhjeve në Stamboll

Holanda voton për rikthimin e vizave me Shqipërinë. Por fjalën e fundit e thotë BE

Holanda voton për rikthimin e vizave me Shqipërinë. Por fjalën e fundit e thotë BE

Djegia e Katedrales, francezët i reagojnë Trumpit: Gabohesh

Djegia e Katedrales, francezët i reagojnë Trumpit: Gabohesh

BE-ja miraton bisedime të reja tregtare me SHBA-në

BE-ja miraton bisedime të reja tregtare me SHBA-në