Bartomeu: Kam vendosur klauzolë të veçantë në kontratën me Setien, për presidentin e ardhshëm

14.01.2020 19:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bartomeu: Kam vendosur klauzolë të veçantë në kontratën me Setien, për presidentin e ardhshëm

Quique Setien është bërë trajner i Barcelonës, pasi klubi vendosi t’i ndante rrugët me trajnerin e deritanishëm, Ernesto Valverde.

Pas prezantimit të tij, u bë e ditur se strategu i ri i katalunasve ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2022.

Mirëpo, duke qenë se zgjedhjet presidenciale te Barca janë në vitin 2021, ishte befasi pse Setienit është dhënë një kontratë aq e gjatë.

(Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Megjithatë, presidenti aktual, Josep Maria Bartomeu, është kujdesur që të kontratë ta përfshijë një klauzolë, sipas të cilës presidenti i ri i klubit do të vendosë nëse do ta mbajë apo ta largojë 61-vjeçarin.

Kjo do të thotë se kandidatët për zgjedhjet e vitit të ardhshëm, në kuadër të premtimeve të tyre mund ta përfshijnë edhe emrin e ndonjë trajneri të ri.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Qeveria Kurti ndan 6 milionë euro për bizneset që u prekën nga mbyllja e fundit

Qeveria Kurti ndan 6 milionë euro për bizneset që u prekën nga mbyllja e fundit

Arrestohet polici i Gjilanit, dyshohet se kreu marrëdhënie seksuale me një të mitur

Arrestohet polici i Gjilanit, dyshohet se kreu marrëdhënie seksuale me një të mitur

”Washington Post”: Rama shpreson ta shndërrojë Shqipërinë në kampione të turizmit

”Washington Post”: Rama shpreson ta shndërrojë Shqipërinë në kampione të turizmit

Emërohen anëtarët e Bordit të Drejtorëve të Telekomit, Rakiç kërkon të përfshihen edhe serbët

Emërohen anëtarët e Bordit të Drejtorëve të Telekomit, Rakiç kërkon të përfshihen edhe serbët

Miratohet Komisioni për Dhënien e Provimit të Jurisprudencës

Miratohet Komisioni për Dhënien e Provimit të Jurisprudencës

Protesta në Gjermani kundër ligjit të bllokimit ndaj Covid-19

Protesta në Gjermani kundër ligjit të bllokimit ndaj Covid-19

“Jam vajza jote që e braktise”, letra që e tronditi Daçiqin

“Jam vajza jote që e braktise”, letra që e tronditi Daçiqin

Pesë të vdekur dhe 506 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Pesë të vdekur dhe 506 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Vritet një anëtar i PS-së, ish-anëtar i LSI-së në Elbasan

Vritet një anëtar i PS-së, ish-anëtar i LSI-së në Elbasan

Banka Botërore vazhdon mbështetjen për sektorin e bujqësisë në Kosovë

Banka Botërore vazhdon mbështetjen për sektorin e bujqësisë në Kosovë

KMShK-ja e AGK-ja kundërshtojnë përfshirjen e etikës së medieve të shkruara dhe online në Ligjin për KPM-në

KMShK-ja e AGK-ja kundërshtojnë përfshirjen e etikës së medieve të shkruara dhe online në Ligjin për KPM-në

Kosova dhe Austria do të vazhdojnë bashkëpunimin në fushën e sigurisë

Kosova dhe Austria do të vazhdojnë bashkëpunimin në fushën e sigurisë

Rreth 20 mijë persona të vaksinuar kundër koronavirusit në Kosovë

Rreth 20 mijë persona të vaksinuar kundër koronavirusit në Kosovë

Qeveria mban mbledhje në ora 16:00

Qeveria mban mbledhje në ora 16:00

IPK rekomandon suspendimin e dy zyrtarëve policorë në Prizren

IPK rekomandon suspendimin e dy zyrtarëve policorë në Prizren

VV-ja akuzon për nepotizëm bordin e RTK-së dhe kërkon shkarkimin e tij, bordi i arsyeton punësimet

VV-ja akuzon për nepotizëm bordin e RTK-së dhe kërkon shkarkimin e tij, bordi i arsyeton punësimet