Barcelona në kaos, futbollistët kundër trajnerit

28.06.2020 21:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Barcelona në kaos, futbollistët kundër trajnerit

Barcelona është duke përjetuar momentin e saj më delikat që kur  Quique Setién u ul në stolin e “blaugranave”.

Jo vetëm sepse Real Madridi mund të rimarrë vendin e parë, madje me dy pikë avantazh këtë të diel në Cornellá (përballë Espanyolit), por edhe për shkak të marrëdhënies së keqe që ekziston mes trajnerit dhe skuadrës.

Në fakt, nuk është diçka e re, por ka arritur kulmin me barazimin në Vigo.

Në fund të ndeshjes, pati një diskutim të tensionuar në dhomën e zhveshjes së Barçës mes lojtarëve dhe trajnerit. Lojtarët, sipas “Marcas”, e kanë qortuan trajnerin për disa nga vendimet e tij taktike dhe ndryshimet që bëri në ndeshjen kundër Celtas, siç është lënia në stol e  Arthurit opo Griezmannit. Diskutimi ishte shumë i tensionuar, sipas disa burimeve, çka tregon se nuk ka harmoni në ekip.

Lojtarët nuk pajtohen me disa nga metodat e trajnerit dhe kanë filluar të krijojnë bindjen se nëse vazhdojnë përgjatë kësaj linje, ata nuk do të fitojnë trofe./FO/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Barcelona në kaos, futbollistët kundër trajnerit

Barcelona në kaos, futbollistët kundër trajnerit

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Jurgen Klopp i përmirësoi të gjithë, përveç Kariusit – thotë legjenda e Liverpoolit

Jurgen Klopp i përmirësoi të gjithë, përveç Kariusit – thotë legjenda e Liverpoolit

Solskjaer: Ka ardhur koha që Manchester Unitedi të fitojë trofe

Solskjaer: Ka ardhur koha që Manchester Unitedi të fitojë trofe

“Jam në Real Madrid për shkak të rrethanave, jo sepse dua”

“Jam në Real Madrid për shkak të rrethanave, jo sepse dua”

Muriqi – Tufan, sigurojnë 3 pikë për Fenerbahçen

Muriqi – Tufan, sigurojnë 3 pikë për Fenerbahçen

Barcelona lëshon fitoren nga duart

Barcelona lëshon fitoren nga duart

Një gol dhe një asist – Muriqi, vendimtar në fitoren e Fenerbahces

Një gol dhe një asist – Muriqi, vendimtar në fitoren e Fenerbahces

IHMK: Moti për ditën e nesërme

IHMK: Moti për ditën e nesërme

Dhurata Dora lanson këngën e re “Ferrari”

Dhurata Dora lanson këngën e re “Ferrari”

Lewandowski i rekordeve, a do ta fitojë ‘Topin e Artë’?

Lewandowski i rekordeve, a do ta fitojë ‘Topin e Artë’?

Nëntë dezinfektues duarsh që janë shumë të rrezikshëm për lëkurën

Nëntë dezinfektues duarsh që janë shumë të rrezikshëm për lëkurën

“Ronaldo ka nevojë të luajë për t’u përmirësuar”

“Ronaldo ka nevojë të luajë për t’u përmirësuar”

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Probleme tjera për Interin

Probleme tjera për Interin