Barcelona me ofertë për Willianin, Malcom plus para për ta transferuar brazilianin

11.01.2019 03:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Barcelona me ofertë për Willianin, Malcom plus para për ta transferuar brazilianin

Barcelona është duke tentuar ta përforcojë repartin ofensivë gjatë afatit kalimtar të janarit.

Lideri aktual i La Ligas po synon transferimin e sulmuesit anësor të Chelseat, Willian.

Barcelona kishte tentuar transferimin e Willianit edhe në verën e vitit të kaluar, por që ishte refuzuar oferta e tyre nga Chelsea.

Willian. (Foto: Bryn Lennon/Getty Images/Guliver)

Tani katalunasit do të tentojnë të bindin Chelsean me një ofertë tjetër për ta lënë të lirë brazilianin.

Sipas asaj që ka raportuar Mundo Deportivo, Barca është gati ta ofrojë një shumë prej 60 milionë eurove plus shërbimet e Malcom për të arritur te Willian.

30-vjeçari ka shkëlqyer edhe këtë vit me Chelsean, pasi ka realizuar katër gola dhe ka dhuruar shtatë asistime.

Malcom. (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Në anën tjetër, Barca po synon ta largojë Malcomin që e transferuan në verë nga Bordeaux pasi braziliani nuk është përshtatur me futbollin spanjoll.

Mbetet të shihet nëse Chelsea do të pranojë ofertën e Barcelonë për yllin e tyre. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vaksina kundër fruthit nuk shkakton autizmin te fëmijët

Vaksina kundër fruthit nuk shkakton autizmin te fëmijët

Fushata e takimeve informative të edicionit të 7-të të ICT Awards nis me Tiranën dhe Prishtinën

Fushata e takimeve informative të edicionit të 7-të të ICT Awards nis me Tiranën dhe Prishtinën

Fitbit i kundërpërgjigjet Apple dhe Samsung me orën e re inteligjente

Fitbit i kundërpërgjigjet Apple dhe Samsung me orën e re inteligjente

Janë zbuluar gjenet përgjegjëse të autizmit

Janë zbuluar gjenet përgjegjëse të autizmit

Çmontimi i Galaxy S10, telefoni i vështirë për tu riparuar

Çmontimi i Galaxy S10, telefoni i vështirë për tu riparuar

Ditë qetësie në Bali: Mbyllen aeroportet, ndalon interneti dhe zbrazen rrugët për të festuar Vitin e Ri Hindu (Foto)

Ditë qetësie në Bali: Mbyllen aeroportet, ndalon interneti dhe zbrazen rrugët për të festuar Vitin e Ri Hindu (Foto)

Firefox 67 mund të ketë zgjidhjen e duhur për përdorimin e lartë të memories

Firefox 67 mund të ketë zgjidhjen e duhur për përdorimin e lartë të memories

Kur do të mund të aplikohet te pacientët e tjerë trajtimi i virusit HIV që rezultoi i suksesshëm

Kur do të mund të aplikohet te pacientët e tjerë trajtimi i virusit HIV që rezultoi i suksesshëm

Interneti celular, Shqipëria ndër vendet me koston më të ulët për GB

Interneti celular, Shqipëria ndër vendet me koston më të ulët për GB

Shoqëria e këndshme mes këlyshëve të luanit dhe tigrit (Video)

Shoqëria e këndshme mes këlyshëve të luanit dhe tigrit (Video)

Shkencëtarët janë gati të zbulojnë një pilulë për parandalimin e plakjes

Shkencëtarët janë gati të zbulojnë një pilulë për parandalimin e plakjes

Putin mëson nga Kina, kërkon krijimin e një “Firewalli të Madh” në Rusi

Putin mëson nga Kina, kërkon krijimin e një “Firewalli të Madh” në Rusi

Telefoni i ri i Oppo ka një kamër selfie 48-megapiksel të pazakontë

Telefoni i ri i Oppo ka një kamër selfie 48-megapiksel të pazakontë

Ja arsyeja se pse fëmijët qajnë gjithmonë kur janë në aeroplan

Ja arsyeja se pse fëmijët qajnë gjithmonë kur janë në aeroplan

Tesla prezanton SUV e ri Model Y javën e ardhshme

Tesla prezanton SUV e ri Model Y javën e ardhshme

Njerëzit që shikojnë televizor për orë të gjata kanë një memorie më të dobët

Njerëzit që shikojnë televizor për orë të gjata kanë një memorie më të dobët