Barcelona humb nga Levante, kualifikimin e kërkon pas një jave në Nou Camp

10.01.2019 23:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Barcelona humb nga Levante, kualifikimin e kërkon pas një jave në Nou Camp

Barcelona ka pësuar humbje në ndeshjen e parë të Kupës së Mbretit në udhëtim te Levante 2-1.

Vendasit e nisën për mrekulli ndeshjen, pasi vetëm pas katër minutave lojë arritën të kalonin në epërsi.

Rochina harkoi bukur në zonë nga ndërprerja, ndërsa edhe më bukur u gjend qendërmbrojtësi Cabaco që shënoi me kokë për 1-0.

Kur pritej që Barcelona të kundërpërgjigjej dhe të barazonte rezultatin, ndodhi e kundërta.

Ishin futbollistët vendas që arritën përsëri të shënonin në portën e Jasper Cillessen.

(Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Emanuel Boateng shërbeu bukur sulmuesin Borja Mayoral i cili shënoi për 2-0.

Barcelona tentoi në pjesën e parë të shënonte me Malcom e Dembele por një gjëje të tillë nuk ia arritën.

Me epërsinë 2-0 në të mirë të vendasve përfunduan 45 minutat e para të ndeshjes.

Në pjesën e dytë, Barcelona vazhdoi duke sulmuar për të gjetur golin, ku pati raste të mira me Dembelen e Coutinhon, por përsëri pa sukses.

(Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

E në minutën e 85-të, lideri aktual i La Ligas arriti të ngushtojë rezultatin me anë të Philippe Coutinhos që shënoi nga penalltia për 2-1.

Për Levanten kjo ishte një fitore e madhe përballë Barcelonës në ndeshjen e parë të Kupës së Mbretit.

Ndeshja e kthimit do të zhvillohet pas një jave ku Barcelona në Camp Nou do të tentojë të shënojë fitore me dy gola epërsi për të kaluar në çerekfinale. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Barcelona humb nga Levante, kualifikimin e kërkon pas një jave në Nou Camp

Barcelona humb nga Levante, kualifikimin e kërkon pas një jave në Nou Camp

E zyrtarizuan lidhjen, Arbenita për Feron: Gjëja më e mirë ndonjëhere

E zyrtarizuan lidhjen, Arbenita për Feron: Gjëja më e mirë ndonjëhere

Windows 10 18312 sjell opsione për menaxhimin e diskut dhe resetimin

Windows 10 18312 sjell opsione për menaxhimin e diskut dhe resetimin

Pa antibiotikë: Zgjidhni infeksionet urinare me ndihmën e këtyre këshillave

Pa antibiotikë: Zgjidhni infeksionet urinare me ndihmën e këtyre këshillave

Kreu gjashtë intervenime pandërprerë, kirurgun e zuri gjumi duke mbajtur dorën e operuar të pacientit (Foto)

Kreu gjashtë intervenime pandërprerë, kirurgun e zuri gjumi duke mbajtur dorën e operuar të pacientit (Foto)

Heerenveen ia cakton çmimin e largimit Arbër Zenelit, yllin e Kosovës e duan në Turqi, Francë, Itali e Angli

Heerenveen ia cakton çmimin e largimit Arbër Zenelit, yllin e Kosovës e duan në Turqi, Francë, Itali e Angli

Nga Beckham te Gazza dhe nga Ince te Cole – këta janë dhjetë yje britanikë që u përpoqën të luajnë në Itali

Nga Beckham te Gazza dhe nga Ince te Cole – këta janë dhjetë yje britanikë që u përpoqën të luajnë në Itali

Galaxy S10, Samsung jep datën e prezantimit

Galaxy S10, Samsung jep datën e prezantimit

Rruga më e pjerrët në botë ndodhet në Zelandë të Re, por ky rekord pritet t’i takojë një rruge në Wales (Foto)

Rruga më e pjerrët në botë ndodhet në Zelandë të Re, por ky rekord pritet t’i takojë një rruge në Wales (Foto)

Levante – Barcelona, formacionet zyrtare

Levante – Barcelona, formacionet zyrtare

Agjërimi 16/8: Çfarë është, cilat janë efektet shëndetësore dhe si ta praktikoni

Agjërimi 16/8: Çfarë është, cilat janë efektet shëndetësore dhe si ta praktikoni

Ndryshon orari në Serie A për ndeshjet Genoa-Milan dhe Juventus-Chievo

Ndryshon orari në Serie A për ndeshjet Genoa-Milan dhe Juventus-Chievo

AMD prezantoi procesorin e parë 7-nanometër

AMD prezantoi procesorin e parë 7-nanometër

Mysafirët e dasmës “përleshen” për buqetën e hedhur nga nusja (Video)

Mysafirët e dasmës “përleshen” për buqetën e hedhur nga nusja (Video)

Mancini objektivi i madh i Romës për mbrojtjen, Monchi takohet me drejtuesit e Atalantës

Mancini objektivi i madh i Romës për mbrojtjen, Monchi takohet me drejtuesit e Atalantës

Pasojat e motit të ligë në Evropë, shoferi i trenit vëren diçka në borë – ndalet dhe shpëton dhinë e ngujuar (Video)

Pasojat e motit të ligë në Evropë, shoferi i trenit vëren diçka në borë – ndalet dhe shpëton dhinë e ngujuar (Video)