Barca në maje, aty ku e ka vendin

08.03.2015 14:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Barca në maje, aty ku e ka vendin

Barcelona ka shënuar fitore më se bindëse ndaj Rayo Vallecanos në Camp Nou me rezultat 6-1, për t’u kthyer në vendin e parë të tabelës së La Ligas spanjolle.

Barcelona hyri me motivim të shtuar për ndeshjen ndaj Rayos, pas disfatës së Real Madridit ndaj Bilbaos me një fitore në horizont që do t’ia mundësonte katalanasve të kthehen në pozitën e parë.

Goli i parë nuk vonoi shumë. Ishte Luis Suarez ai që shkëlqeu në fillim kur me ndihmën e Xavit realizoi për 1-0 dhe epërsinë e vendasve.

Ky ishte edhe rezultati i pjesës së parë, kurse me të filluar pjesa e dytë Pique e dyfishoi epërsinëi për 2-0.

Tito u ndëshkua me të kuq te Rayo, duke lënë me pasoja ekipin e tij, e duke i dhënë mundësinë që nga penaltia të shënonte Lionel Messi, ndonëse pak i theu rregullat gjatë ekzekutimit (56′).

Messi shënoi edhe dy herë të tjera për të kompletuar hettrikun e tij në këtë takim, (63′ dhe 68′) dhe për të arritur në shifrën e 30 golave, po aq sa ka edhe Cristiano Ronaldo.

10 minuta pa përfunduar takimi, Dani Alves u ndëshkua me të kuq dhe Rayo realizoi nga penaltia me Buenon, kurse në minutën e fundit Suarez realizoi per 6-1 dhe rezultatin perfundimtar.

Me këtë fitore Barcelona ngjitet në pozitën e parë me 62 pikë, një pikë më shumë se Real Madridi.

Për t’u komplimentuar është edhe Lionel Messi, i cili vetëm në vitin 2015 me impaktin e tij pavarësisht se ishte 15 gola larg Ronaldos e arriti portugezin duke barazuar statistikat me të.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Patjetër Liverpooli duhet ta mposht RB Salzburugt – formacionet

Patjetër Liverpooli duhet ta mposht RB Salzburugt – formacionet

Muriqi në formacionin e javës në Turqi me notën më të lartë të 11-shes (FOTO + VIDEO)

Muriqi në formacionin e javës në Turqi me notën më të lartë të 11-shes (FOTO + VIDEO)

Ruiz: Stafi nuk më ka stërvitur si kampion

Ruiz: Stafi nuk më ka stërvitur si kampion

Werderi befasohet nga Paderborni, gëzon Gjasula, trishtohet Rashica

Werderi befasohet nga Paderborni, gëzon Gjasula, trishtohet Rashica

Mourinho tregon se përse i dha topin e ndeshjes talentit të Tottenhamit

Mourinho tregon se përse i dha topin e ndeshjes talentit të Tottenhamit

Tërbohet lojtari i Napolit, askush nuk dëshiron që të luajë

Tërbohet lojtari i Napolit, askush nuk dëshiron që të luajë

Manchesteri bëhet i kuq! United mund Citizens në Etihad

Manchesteri bëhet i kuq! United mund Citizens në Etihad

Infantino i shqetësuar: Pres thirrjen e FFK-së për ndërhyrje

Infantino i shqetësuar: Pres thirrjen e FFK-së për ndërhyrje

Valverde paralajmëron largimin e Vidalit: Barcelona ka shumë mesfushorë

Valverde paralajmëron largimin e Vidalit: Barcelona ka shumë mesfushorë

Parashikohet fituesi i rimeçit në mes Anthony Joshuas dhe Andy Ruizit

Parashikohet fituesi i rimeçit në mes Anthony Joshuas dhe Andy Ruizit

Rama: Buffon, Juventusi është si fe në Shqipëri dhe ti je si Papa

Rama: Buffon, Juventusi është si fe në Shqipëri dhe ti je si Papa

Salihu: Politikanët po i keqpërdorin biletat VIP

Salihu: Politikanët po i keqpërdorin biletat VIP

Vedat Muriqi nuk di të ndalet, shënon dy gola në pjesën e parë për Fenerbahcen

Vedat Muriqi nuk di të ndalet, shënon dy gola në pjesën e parë për Fenerbahcen

I shpëtuan tërmetit/ Surpriza për Alesjon dhe Aurelin, takohen me Ronaldon dhe Buffon (Video)

I shpëtuan tërmetit/ Surpriza për Alesjon dhe Aurelin, takohen me Ronaldon dhe Buffon (Video)

Ndahen vazot e Ligës së Kombeve, Shqipëria dhe Kosova rrezikojnë të njëjtin grup

Ndahen vazot e Ligës së Kombeve, Shqipëria dhe Kosova rrezikojnë të njëjtin grup

Chelsea gati të bëjë çmendurinë për Sanchon

Chelsea gati të bëjë çmendurinë për Sanchon