Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

17.02.2020 21:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Pas përplasjeve mes drejtorit sportiv Erik Abidal dhe futbollistit më të mirë të Barcelonës, Lionel Mesi, u duk se do të kishte një periudhë qetësie për klubin Blaugrana që është më pranë kreut të La Ligas.

Por një tjetër stuhi dhe polemika të forta ka plasur këtë javë pasi kolosi radiofonik Kadena Ser denoncoi marrëveshjen me një shoqëri të monitorimit të mediave sociale për të dëmtuar reputacionin e disa lojtarëve të Barcelonës, dhe emrave që tashmë nuk janë më në aktivitet.

Sipas raportit të cilin skuadra katalanase e hedh zyrtarisht poshtë madje kërcënoi me padi, janë paguar mijëra Euro për të krijuar opinione dhe lajme për ngritjen e reputacionit të presidentit Josip Bartomeu. Është sponsorizuar groposja në njëfarë mënyre të emrave që kanë shkruar historinë në Kamp Nou, mes të cilëve Lionel Messi, Gerard Piqué, Pep Guardiola, Xavi e Carles Puyol.

Programi në radion spanjolle zbuloi edhe kompaninë që është lidhur me postime popullore në rrjetet sociale. I3 Ventures ka sulmuar në të kaluarën personazhe opozitarë me hierarkinë drejtuese të Barcelonës por jo vetëm kaq.

Mesi është sulmuar publikisht nga shumë media për negociatat për rinovimin e kontratës ndërsa Pike’ është kritikuar për përqendrimin në botën e biznesit, dhe jo në fushën e lojës. Këto lajme më pas kanë bërë xhiron e botës, pa u verifikuar asnjëherë.

Top Channel

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Modeli shqiptar i martuar me miliarderen kineze: Do të sjellim 200 000 maska për doktorët

Modeli shqiptar i martuar me miliarderen kineze: Do të sjellim 200 000 maska për doktorët

Nga Italia, Lorik Cana ka një mesazh për studentët e Kosovës

Nga Italia, Lorik Cana ka një mesazh për studentët e Kosovës

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Talenti i Ajaksit zgjohet nga koma pas 2 vitesh dhe 9 muajsh, babai: Nuk na njeh

Talenti i Ajaksit zgjohet nga koma pas 2 vitesh dhe 9 muajsh, babai: Nuk na njeh

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)