Banka TEB dhe Forumi për Lidership dhe Diplomaci nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

10.09.2020 18:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Banka TEB dhe Forumi për Lidership dhe Diplomaci nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Nënshkruhet marrëveshja për bashkëpunim ndërmjet bankës TEB dhe OJQ-së Forumi për Lidership dhe Diplomaci për projektin “Fuqizimi i rolit të gruas në vendimmarrje”.

Zëvendësdrejtori i Bankës TEB, Serhan Ozarslan ka mirëpritur marrëveshjen e bashkëpunimit me Forumin për rolin e gruas në shoqëri.

Ozarslan: Si TEB gjithmonë kemi qenë si mbështetës të fuqizimit të gruas

Video

“Ne si TEB gjithmonë kemi qenë si mbështetës të fuqizimit të gruas dhe rolit të saj në shoqëri. Inkurajoj gratë që të jenë të përfshira në procesin e vendimmarrjes, sepse ne besojmë që shoqëria avancohet nëse integrohen gratë në proceset e ndryshme”, tha ai.

Drejtoresha ekzekutive e Forumit për Lidership dhe Diplomaci”, Njomza Emini kjo marrëveshje është një mundësi për vajzat dhe gratë janë pjesë e Akademisë lidership që mbështet nga Gizi Gjerman.

Emini: TEB mendon edhe për fuqizimin e vajzave dhe grave

Video

“Ky është mesazh i qartë që banka TEB përveç anës financiare, mendon edhe për fuqizimin e vajzave dhe grave për aftësimin e tyre profesional. Kjo është një mundësi e madhe dhe jemi mirënjohës. Besojmë edhe për bashkëpunimet tjera”, tha ajo.

Emini pret që të rinjve dhe të rejave t’u jepet hapësirë për punë praktikë në Bankën TEB.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


VV e Podujevës: Shoferi i kandidatit të LDK-së po bën presion ndaj votuesve

VV e Podujevës: Shoferi i kandidatit të LDK-së po bën presion ndaj votuesve

​Deri në ora 15:00 në Podujevë votuan 29.76 %, në Mitrovicën e Veriut 30.3 %

​Deri në ora 15:00 në Podujevë votuan 29.76 %, në Mitrovicën e Veriut 30.3 %

Dy persona shoqërohen në polici, fotografojnë votën në Podujevë

Dy persona shoqërohen në polici, fotografojnë votën në Podujevë

16 të vdekur dhe 626 raste të reja me Covid

16 të vdekur dhe 626 raste të reja me Covid

​Kështu duken ekipet lëvizëse që mundësojnë votimin e personave me COVID-19

​Kështu duken ekipet lëvizëse që mundësojnë votimin e personave me COVID-19

Kostoja e lartë e shërimit nga koronavirusi

Kostoja e lartë e shërimit nga koronavirusi

Shqiptarët e veriut apelojnë për dalje masovike në zgjedhje

Shqiptarët e veriut apelojnë për dalje masovike në zgjedhje

​Mbi 2600 persona janë pajisur me leje-qëndrim gjatë vitit

​Mbi 2600 persona janë pajisur me leje-qëndrim gjatë vitit

​MPB sqarohet për shfrytëzimin e veturave zyrtare në zgjedhjet në Podujevë e Mitrovicë të Veriut

​MPB sqarohet për shfrytëzimin e veturave zyrtare në zgjedhjet në Podujevë e Mitrovicë të Veriut

PDK në Podujevë: LDK dhe VV po u bëjnë presion votuesve gjatë procesit të votimi

PDK në Podujevë: LDK dhe VV po u bëjnë presion votuesve gjatë procesit të votimi

Ushtari i UÇK-së që i mbushi 16 vjeç në vijat e frontit, Fadil Berisha sjell videon me rrëfimin e jashtëzakonshëm

Ushtari i UÇK-së që i mbushi 16 vjeç në vijat e frontit, Fadil Berisha sjell videon me rrëfimin e jashtëzakonshëm

​Zafir Berisha reagon për shtatoren e Skënderbeut në Prizren: Pa kurrfarë vlere artistike

​Zafir Berisha reagon për shtatoren e Skënderbeut në Prizren: Pa kurrfarë vlere artistike

​Të shtëna me armë zjarri, në një shtëpi në “Ballaban” të Prishtinës kapen armë

​Të shtëna me armë zjarri, në një shtëpi në “Ballaban” të Prishtinës kapen armë

Dimitroviq: Procesi i votimit ka nisur me kohë në veri, qytetarët po respektojnë masat anti-covid

Dimitroviq: Procesi i votimit ka nisur me kohë në veri, qytetarët po respektojnë masat anti-covid

​Hapen të gjitha qendrat e votimit në veri të Mitrovicës

​Hapen të gjitha qendrat e votimit në veri të Mitrovicës

Veriu i Mitrovicës dhe Podujeva votojnë për kryetarin e komunës

Veriu i Mitrovicës dhe Podujeva votojnë për kryetarin e komunës