Bananja e vluar, kundër pagjumësisë

30.04.2016 11:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bananja e vluar, kundër pagjumësisë

Shpeshherë pagjumësia shkaktohet nga faktorë të ndryshëm, si depresioni, stresi, shqetësimi etj.

Thuajse çdo natë, para se të shkoni të flini, mendja fillon të garoj me mendime. Nëse mendja është ende aktive, mundësitë për të fjetur janë automatikisht më të vogla.

Veç kësaj, disa ilaçe mund të jenë shkaktari i pagjumësisë. Sidoqoftë, ka një zgjidhje natyrale për këtë problem shëndetësor.

Çaji organik me banane kujdeset për pagjumësinë tuaj dhe ka një shije të mahnitshme.

Bananet, veçanërisht lëvoret, janë të pasura me kalium dhe magnez. Përderisa magnezi ndihmon në parandalimin e problemeve të pagjumësisë, magnezi dhe kaliumi të kombinuar ndihmojnë në relaksimin e muskujve.

Në fakt, magnezi është një ndër mineralet më të mira për relaksim.

Përbërësit:

– Një banane organike

– Një gotë e vogël me ujë

– Kanellë

Përgatitja:

I preni fundet e bananes, e futni lëvoren në ujë të vluar dhe e lini aty për dhjetë minuta.

Pas kësaj, e thani atë dhe shtoni kanellë, nëse veç dëshironi.

Lëngun e fituar e pini një orë para se të flini dhe do t’i vëreni efektet e jashtëzakonshme brenda një kohe të shkurtër.

Mos harroni që bananet duhet të jenë 100% organike!

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

INSEMINIMI INTRAUTERIN (IUI)

INSEMINIMI INTRAUTERIN (IUI)

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Ndërron jetë legjenda e Manchester United

Ndërron jetë legjenda e Manchester United

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

“Seks kur isha e mitur…”, Balotelli shantazhohet nga një 18-vjeçare, ja sa euro i kërkon

“Seks kur isha e mitur…”, Balotelli shantazhohet nga një 18-vjeçare, ja sa euro i kërkon

Shqiptarit i heqin medaljen e artë/ Faull nga gjyqtarja, ndëshkohet atleti Franko Burraj

Shqiptarit i heqin medaljen e artë/ Faull nga gjyqtarja, ndëshkohet atleti Franko Burraj

Polipi i mitrës apo polipi endometrial

Polipi i mitrës apo polipi endometrial

Momenti kur Peja ngrit trofeun (Video)

Momenti kur Peja ngrit trofeun (Video)

Seksbomba britanike ia qet flakën Instagram’it me poza shumë provokuese (Foto)

Seksbomba britanike ia qet flakën Instagram’it me poza shumë provokuese (Foto)

Izmir Smajlaj kampion Ballkanik në ‘Kërcim së gjati’

Izmir Smajlaj kampion Ballkanik në ‘Kërcim së gjati’

11 gjëra të çuditshme që janë kapur nga “Google Earth” (Foto)

11 gjëra të çuditshme që janë kapur nga “Google Earth” (Foto)

PSG “luan tenis” me Dijonin, kualifikimi në gjysmëfinale formalitet

PSG “luan tenis” me Dijonin, kualifikimi në gjysmëfinale formalitet

Zbulohet edhe një virus i ri, nuk ngjan me asnjë tjetër në botë!

Zbulohet edhe një virus i ri, nuk ngjan me asnjë tjetër në botë!

8 gjëra që i ndodhin trupit tuaj kur nuk kryeni më marrëdhënie seksuale

8 gjëra që i ndodhin trupit tuaj kur nuk kryeni më marrëdhënie seksuale

Amir Rrahmani/ Napoli tregohet më i shpejtë se Arsenali

Amir Rrahmani/ Napoli tregohet më i shpejtë se Arsenali