Balotelli: Conte kishte drejt që nuk më ftoi te Italia

13.03.2018 13:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Balotelli: Conte kishte drejt që nuk më ftoi te Italia

Sulmuesi i Nices, Mario Balotelli, ka folur edhe një herë për mundësinë e rikthimit te Përfaqësuesja e Italisë nën urdhrat e Luigi Di Biagios.

27-vjeçari nuk është paraqitur asnjëherë për Italinë që nga Kampionati Botëror i vitit 2014. Ai është ftuar vetëm një herë nga Antonio Conte dhe asnjëherë nga Giampiero Ventura.

“Nuk di asgjë, nëse ftohem apo jo, por e dua skuadrën kombëtare, por siç e thash nuk di asgjë”, ka thënë Balotelli për Tiki Taka.

“Nuk jam ftuar nga dy trajnerët, nga Conte me të drejt pasi nuk po luaja mirë, ndërsa te Ventura për arsyet që ende nuk i kuptoj”.

Balotelli do të jetë lojtar i lirë në fund të sezonit dhe me këtë rast u pyet se ku do të luajë në sezonin e ardhshëm.

“Do vijë të punoj për stafin editorial Tika-Taka!”, ka thënë Balo në shaka.

“Dallimet në mes Ligue 1 dhe Serie A? Serie A është më shumë taktike, liga franceze më shumë fizike”.

“Në vitet e fundit kam pasur probleme fizike, por aktualisht jam mirë. Kjo ka bërë që paraqitjet e mija të jenë më të mira”, ka shtuar Balotelli. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Zbatimi i kodit shtetëror telefonik të Kosovës, operatorët nuk përmbushin afatet

Zbatimi i kodit shtetëror telefonik të Kosovës, operatorët nuk përmbushin afatet

Dilema e një jete: Të hamë apo jo banane në mëngjes? Jepet përgjigja 1 milionëshe

Dilema e një jete: Të hamë apo jo banane në mëngjes? Jepet përgjigja 1 milionëshe

Spalletti i pakënaqur me qasjen e lojtarëve të Interit në ndeshjen ndaj Barcës

Spalletti i pakënaqur me qasjen e lojtarëve të Interit në ndeshjen ndaj Barcës

Industria e monedhave kriptografike fiton statusin “vetërregullues” në Japoni

Industria e monedhave kriptografike fiton statusin “vetërregullues” në Japoni

Shpenzuan mbi 500 mijë euro për ta përfunduar shtëpinë tërësisht prej betoni, hedhin poshtë kritikat se duket si bunker nuklear (Foto)

Shpenzuan mbi 500 mijë euro për ta përfunduar shtëpinë tërësisht prej betoni, hedhin poshtë kritikat se duket si bunker nuklear (Foto)

Gomari njohu mirëmbajtësin, edhe pse nuk e kishte parë për 12 vjet (Video)

Gomari njohu mirëmbajtësin, edhe pse nuk e kishte parë për 12 vjet (Video)

Rafinha: I lumtur për fitoren dhe golin

Rafinha: I lumtur për fitoren dhe golin

Bëni vitaminë C pluhur në shtëpi

Bëni vitaminë C pluhur në shtëpi

Përdoruesit e SoundCloud mund të shpërndajnë muzikë në Instagram

Përdoruesit e SoundCloud mund të shpërndajnë muzikë në Instagram

PSG i merr Napolit një pikë me shumë vështirësi

PSG i merr Napolit një pikë me shumë vështirësi

Shaqiri asiston te goli i Salah ndaj Crvena Zvezdas

Shaqiri asiston te goli i Salah ndaj Crvena Zvezdas

Bosi i Apple bën thirrje për ligje më të forta për mbrojtjen e privatësisë së përdoruesve

Bosi i Apple bën thirrje për ligje më të forta për mbrojtjen e privatësisë së përdoruesve

​Art nga mbeturinat (Foto)

​Art nga mbeturinat (Foto)

Z Mobile Prishtina nënshtron Steaua Bucurestin në udhëtim

Z Mobile Prishtina nënshtron Steaua Bucurestin në udhëtim

Mënyra efektive për të ulur temperaturën

Mënyra efektive për të ulur temperaturën

Krahas telefonit Samsung po punon me një laptop me ekran që paloset

Krahas telefonit Samsung po punon me një laptop me ekran që paloset