Ballkani nënshkruan me talentin e Vushtrrisë, Jetmir Topallin

13.06.2018 19:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ballkani nënshkruan me talentin e Vushtrrisë, Jetmir Topallin

Sulmuesi i ri, Jetmir Topalli, është lojtar i ri i Ballkanit.

Është vet futbollisti që ka konfirmuar transferimin e tij në klubin suharekas duke lënë FC Vushtrrinë pasi klubi nuk arriti të sigurojë një inkuadrim në Superligë.

Vet lojtari u shpreh emocional për këtë largim, duke falënderuar tifozët vushtrrias.

Topalli ka qenë një prej lojtarëve më të mirë të Ligës së Parë dhe absolutisht zbulimi më i madh i nivelit të dytë të garave të futbollit kosovar.

Edhe KF Ballkani ka konfirmuar nënshkrimin për dy vjet me sulmuesin.

Ky është përforcimi i tertë për KF Ballkanin i zyrtarizuar për këtë edicion.

Klubi nga Suhareka besohet se po vazhdon të negociojë me disa lojtarë të tjerë duke qenë një prej skuadrave më seriozisht të konsoliduara këtë verë në prag të fillimit të sezonit të ri.

Ballkani ka pretendime të mëdha për sezonin e ardhshëm duke parë ri organizimin serioz të klubit dhe stadiumin atraktiv i cili ka qenë prej më të frekuentuarve në mbarë vendin. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Viti i çmendurive për portierët; S’ndodhte prej thuajse 2 dekadash

Viti i çmendurive për portierët; S’ndodhte prej thuajse 2 dekadash

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe Regjion

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe Regjion

MTI-ja urdhëron largimin e lodrës “SLIME” nga tregu i Kosovës

MTI-ja urdhëron largimin e lodrës “SLIME” nga tregu i Kosovës

Një “bombë” si Demi! (FOTO)

Një “bombë” si Demi! (FOTO)

Trajtimi i keq i Behramit, thirrje për të rinjtë në Zvicër të luajnë për Kosovën

Trajtimi i keq i Behramit, thirrje për të rinjtë në Zvicër të luajnë për Kosovën

Dua në Kosovë, pjesë e festivalit të organizuar nga Dukagjin Lipa

Dua në Kosovë, pjesë e festivalit të organizuar nga Dukagjin Lipa

Asensio e Bale shkëlqejnë në fitoren e Realit ndaj Romës (VIDEO)

Asensio e Bale shkëlqejnë në fitoren e Realit ndaj Romës (VIDEO)

AKEP tender të ri frekuencash me vlerë 22 milion euro, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

AKEP tender të ri frekuencash me vlerë 22 milion euro, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

Pajisjet shtëpiake që mund të jenë të rrezikshme nëse nuk i pastroni

Pajisjet shtëpiake që mund të jenë të rrezikshme nëse nuk i pastroni

Arra braziliane – sa bën të hamë brenda një dite

Arra braziliane – sa bën të hamë brenda një dite

Orët inteligjente të Fossil vinë me Google Play dhe sensorë për matjen e rrahjeve të zemrës

Orët inteligjente të Fossil vinë me Google Play dhe sensorë për matjen e rrahjeve të zemrës

Komisioni Evropian kërkon implementimin e një karikuesit të përbashkët telefonësh

Komisioni Evropian kërkon implementimin e një karikuesit të përbashkët telefonësh

Dorëzohet Real Madridi, Kovacic drejt Chelsea në huazim

Dorëzohet Real Madridi, Kovacic drejt Chelsea në huazim

Si 16-vjeçar filloi të mbjell çdo ditë drunj, pas 39 viteve e shndërroi ishullin në një pyll ku jetojnë tigrat dhe elefantët (Foto)

Si 16-vjeçar filloi të mbjell çdo ditë drunj, pas 39 viteve e shndërroi ishullin në një pyll ku jetojnë tigrat dhe elefantët (Foto)

Klubet që kanë shpenzuar më së shumti deri më tani, Juve e para

Klubet që kanë shpenzuar më së shumti deri më tani, Juve e para

Bletët frymëzojnë hulumtuesit e dronëve

Bletët frymëzojnë hulumtuesit e dronëve