Balena e rrallë me ngjyrë të bardhë afrohet te sipërfaqja, besohet se është e njëjta që u pa parë para dhjetë vitesh (Video)

03.04.2019 21:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Balena e rrallë me ngjyrë të bardhë afrohet te sipërfaqja, besohet se është e njëjta që u pa parë para dhjetë vitesh (Video)

Derisa po lundronin në bregdetin e Meksikës, eksploruesit kaluan pranë një balene të rrallë me ngjyrë të bardhë.

Krijesa e mahnitshme rikujton Moby Dick, grabitqarin mizor të detit, nga novela e Herman Melville që është publikuar më 1851, transmeton Telegrafi.

Gjallesa masive besohet se është shfaqur sërish, pasi të jetë parë para dhjetë vitesh në të njëjtën zonë, ndërsa është emëruar si ‘galon me qumësht’ për shkak të lëkurës.

Në mesin e ekuipazhit ishin edhe katër ekspertë të botës nënujore, që e panë nga afër momentin të cilën e quajtën historik.

Këto balena janë shumë të rralla, ndërsa ngjyrën e lëkurës e kanë si pasojë e një ndryshimi gjenetik, që nuk i lejon formësimin e ngjyrës. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Balena e rrallë me ngjyrë të bardhë afrohet te sipërfaqja, besohet se është e njëjta që u pa parë para dhjetë vitesh (Video)

Balena e rrallë me ngjyrë të bardhë afrohet te sipërfaqja, besohet se është e njëjta që u pa parë para dhjetë vitesh (Video)

Huawei P30 Lite ka shijen e një flagshipi dhe çmimin e një telefoni buxhetor

Huawei P30 Lite ka shijen e një flagshipi dhe çmimin e një telefoni buxhetor

Rëndësia e vitaminës E në trupin tonë

Rëndësia e vitaminës E në trupin tonë

Përdoruesve të Twitter që u janë mbyllur llogaritë mund të apelojnë nga aplikacioni mobil

Përdoruesve të Twitter që u janë mbyllur llogaritë mund të apelojnë nga aplikacioni mobil

Microsoft Visual Studio 2019 i gatshëm për shkarkim

Microsoft Visual Studio 2019 i gatshëm për shkarkim

Dua Lipa do të jetë pjesë e filmit të ri të James Bond

Dua Lipa do të jetë pjesë e filmit të ri të James Bond

Gigi Hadid tregon se si është përballur me famën

Gigi Hadid tregon se si është përballur me famën

Xiaomi ka shitur katër milionë Redmi Note 7

Xiaomi ka shitur katër milionë Redmi Note 7

Shoferi u arratis, e la furgonin në këtë pozitë – gati të binte nga 60 metra lartësi (Foto)

Shoferi u arratis, e la furgonin në këtë pozitë – gati të binte nga 60 metra lartësi (Foto)

AMA 55 milionë lek gjobë subjekteve në 2018

AMA 55 milionë lek gjobë subjekteve në 2018

Koreja e Jugut vendi i parë në botë që lançon zyrtarisht 5G

Koreja e Jugut vendi i parë në botë që lançon zyrtarisht 5G

Sipas një raporti Apple do të prodhojë të gjitha modelet e 2020 iPhone me ekrane OLED

Sipas një raporti Apple do të prodhojë të gjitha modelet e 2020 iPhone me ekrane OLED

“Nuk mund të më përballojnë, i shkatërroj të gjithë”, Bebe tregon për lidhjet e saj intime

“Nuk mund të më përballojnë, i shkatërroj të gjithë”, Bebe tregon për lidhjet e saj intime

Tesla Model 3 bëhet makina elektrike më e shitur në Evropë

Tesla Model 3 bëhet makina elektrike më e shitur në Evropë

Cloudflare sjell një shërbim VPN në aplikacionin 1.1.1.1

Cloudflare sjell një shërbim VPN në aplikacionin 1.1.1.1

Microsoft mbyll dyqanin e librave elektronikë

Microsoft mbyll dyqanin e librave elektronikë